طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریآلبوم شجریان منتشر نشده، پرفروش شد

آلبوم شجریان منتشر نشده، پرفروش شد

گفت و گوی منتشر نشده با «منوچهر ستوده»

آلبومی از محمدرضا شجریان در فهرست پرفروش ترین آلبوم های موسیقی قرار گرفت. این آلبوم مربوط به کنسرتی است که در سال 67 اجرا شده است.


محمدرضا شجریان, اردشیر کامکار

خبرگزاری خبرآنلاین: آلبوم «طریق عشق» که حاصل کنسرتی است که محمدرضا شجریان و گروه عارف در سال 67 برگزار کرده اند، قرار است به زودی به بازار عرضه شود. این آلبوم هنوز به بازار عرضه نشده اما پیش فروش اینترنتی آن در سایت بیپ تونز مورد استقبال قرار گرفته و ردیف اول پرفروش های این سایت را به خود اختصاص داده است.

«طریق عشق»، حاصل همکاری شجریان، مشکاتیان و گروه موسیقی عارف و شامل ۱۰ قطعه ساخته شده بر سروده هایی از حافظ، مولانا و پرویز مشکاتیان است که قطعات «پیش درآمد افشاری»، «تک نوازی سنتور»، «سنتور و آواز»، «چهار مضراب، دل انگیز»، «تار و آواز»، «تصنیف دل مجنون»، «نی و آواز»، «کمانچه و آواز»، «تصنیف ساقی» و «تصنیف جان جهان» را شامل می شود.

این مجموعه در سال ۱۳۶۷ در کنسرتی در اروپا به اجرا درآمده و نسخه استودیویی آن بعد از سال ها مجوز نشر گرفته است.

همچنین اعضای گروه عارف در آلبوم موسیقی «طریق عشق» به این ترتیب معرفی شده اند: پرویز مشکاتیان ـ سرپرست گروه و نوازنده سنتور، داریوش پیرنیاکان ـ نوازنده تار، جمشید عندلیبی ـ نوازنده نی، محمد فیروزی ـ نوازنده عود، اردشیر کامکار ـ نوازنده کمانچه، بیژن کامکار ـ نوازنده رباب و دف و ارژنگ کامکار ـ نوازنده تنبک.

دکتر حسین عمومی آوازشناس و ردیف شناس برجسته ایرانی درباره آوازخوانی گفته است: «آوازخوان ایرانی باید چهار قابلیت اساسی داشته باشد، اول صدای زیبا و شش دانگ و آموزش دیده، دوم دانش آوازی و ردیف خوانی، سوم آشنایی کامل به ادبیات بخصوص شعر دیروز و امروز ایران و چهارم ادای درست و معنی دار کلماتی که به آواز می خواند، در تاریخ معاصر ایران، این چهار قابلیت در هیچ خواننده ای بارزتر از محمدرضا شجریان حضور ندارند.»

پخش رسمی آلبوم «طریق عشق» از روز دوشنبه (پنجم مهرماه) شروع می شود.

«لیتیوم» آلبومی از گروه 10:10، «از جان و از دل» به خوانندگی سالار عقیلی، «سی سالگی» با صدای احسان خواجه امیری و «خوشبختیت آرزومه» با صدای سیامک عباسی دیگر آلبوم های پرفروش سایت بیپ تونز هستند. 

حجت اشرف زاده آلبوم خراسانی منتشر می کند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات