طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیآمار ثبت نام برای پیاده روی اربعین

آمار ثبت نام برای پیاده روی اربعین

ثبت نام بیش از یک هزار نفر در پیاده روی اربعین حسینی

دوماه تا اربعین مانده و طبق آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، تا کنون حدود ٢٠٠هزار نفر برای حضور در آیین پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند.


عتبات عالیات

خبرگزاری ایسنا: دوماه تا اربعین مانده و طبق آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، تا کنون حدود ٢٠٠هزار نفر برای حضور در آیین پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند.

سعید اوحدی - رییس سازمان حج و زیارت - در آیین گرامیداشت اولین سالگرد شهادت شهید منا حاج «ایمان مسیبی» در بابلسر، گفت: پیش بینی می شود با نزدیک شدن زمان اربعین حسینی، شمار مشتاقان به دو میلیون نفر افزایش یابد.

او با اشاره به آخرین تمهیدات در نظر گرفته شده برای اربعین ۹۵، اظهار کرد: برای تسهیل در ورود و خروج دو میلیون نفر زائر، امسال ۱۲ کنسولگری در ۱۲ نقطه ایران تأسیس می شود تا زائران بدون مشکل روادید خود را از ابتدای مهر برای حضور در کشور عراق دریافت کنند.

اوحدی با بیان این که ویژگی های مختلفی برای اعزام زائران در سامانه ملی «سماح» در نظر گرفته شده است، به شیفتگان امام حسین (ع) توصیه کرد که نام نویسی را به روزهای آخر موکول نکنند.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام زائران برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی از ٢٠ محرم (اول آبان ماه) اظهار کرد: مرز خروجی و تاریخ خروج از کشور، در سامانه «سماح» به صورت هوشمند طراحی شده به گونه ای که اگر کسی دیر ثبت نام کند و ظرفیت مرز مورد نظرش تکمیل باشد، تاریخ جدیدی را برای آن مرکز تعیین می کند.

اوحدی همچنین گفت: از ابتدای محرم، در ۲۰ نقطه کشور شاهد صدور ویزای عراق به مناسبت اربعین خواهیم بود

نیمه دوم مرداد ماه شروع ثبت نام پیاده روی اربعین
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات