طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآمریکا «جندالاقصی» را در لیست سیاه قرار داد

آمریکا «جندالاقصی» را در لیست سیاه قرار داد

آمریکا، 81 شرکت روسی را در فهرست سیاه خود قرار داد

همزمان با اعلام مسکو مبنی بر اینکه آمریکا در جداسازی تروریست ها از آنچه معارضان میانه رو می نامند، شکست خورد، آمریکا سرانجام یک گروه را در لیست سیاه قرار داد.


آمریکا, جندالاقصی, سوریه

خبرگزاری فارس: وزارت خزانه داری آمریکا در وبسایت خود اعلام کرد که گروه جندالاقصی در سوریه را در لیست سیاه قرار داده است.

جندالاقصی گروهکی از دهها گروه مسلح فعال در جنگ سوریه است که سابقا نام «سرایا القدس» داشت و «ابو عبدالعزیز القطری» آن را به عنوان یکی از شاخه های جبهة النصره تاسیس کرد.

این گروهک پس از آن به علت اختلافات با النصره و دشمنی النصره (شاخه القاعده در سوریه) با داعش، از النصره جدا شد.

این گروهک بخشی از ائتلاف موسوم به «مهاجران و انصار» است و در ابتدای سال 2014 نقل از های خبری نشان میداد که بیشتر اعضایش عرب های غیرسوری (مهاجران) هستند اما در اواخر سال 2014 بیشتر اعضای آن از افراد مسلح سوری شدند که از دیگر گروههای جدا شده بودند.

این خبر در زمانی اعلام شد که آتش بس در سوریه به پایان رسید و مسکو اعلام کرد که آمریکا در جداسازی آنچه گروههای معارض میانه رو نامیده می شوند از گروههای تروریستی ناکام ماند.

قرار بود آمریکا و روسیه بر سر جداسازی گروههای تروریستی از معارض در سوریه به توافق برسند، سبعد بالاتفاق علیه تروریست ها عملیات هوایی اجرا کنند.

رهبر کره شمالی دَر لیست سیاه آمریکا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات