طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآمریکا خواستار توقف پروازها در شمال سوریه شد

آمریکا خواستار توقف پروازها در شمال سوریه شد

توقف ساخت خط لوله نفتی ایالت داکوتای شمالی بوسیله دولت آمریکا

وزیر خارجه آمریکا با تأکید بر لزوم امدادرسانی به شهروندان سوریه، خواستار توقف کلیه پروازها بر فراز مسیرهای کلیدی امدادرسانی به شهروندان در شمال سوریه شد.


سوریه

خبرگزاری ایلنا: «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در نیویورک، با تأکید بر لزوم امدادرسانی به شهروندان سوریه، خواستار توقف کلیه پروازها بر فراز مسیرهای کلیدی امدادرسانی به شهروندان در شمال سوریه شد.

جان کری در این باره گفت چنین اقدامی می تواند به تلاش ها برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه اعتبار بخشد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین نقض آتش بس سوریه را ضربه ای بزرگ به تلاش ها برای برقراری آرامش در این کشور دانست و بر لزوم برقراری یک آتش بس «واقعی» در سوریه تأکید کرد.

گروه حامیان سوریه متشکل از ۲۳ کشور از جمله آمریکا، روسیه، ترکیه، عربستان سعودی و ایران همزمان با برگزاری هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل، از روز سه شنبه مذاکراتی را در نیویورک شروع کردند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه بعد از نشست روز چهارشنبه در این باره گفت که کار روی فهرست گروه های تروریستی در سوریه باید از سر گرفته شود.

بر اساس این نقل از، مسکو دستیابی به یک راه حل پایدار برای بحران سوریه را مستلزم از سرگیری مذاکرات میان طرفین درگیر در سوریه بدون هیچ پیش شرطی دانسته است.

آمریکا به دنبال ایجاد پایگاه نظامی در شمال سوریه | روسیا الیوم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات