طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیآمریکا _داعش؛ دوستی یا دشمنی

آمریکا _داعش؛ دوستی یا دشمنی

جنایت حدیده دشمنی آشکار آمریکا علیه یمن را نمایان می سازد | سخنگوی انصارالله

کارشناسان بین المللی به صراحت آمریکا را حامی شماره یک ترویسم دولتی می دانند و تصریح می کنند واشنگتن و متحدانش از داعش حمایت می کنند.

به نقل از خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هدف سران واشنگتن از تلاش برای شناسایی تروریست های داعش و اقدامات جلوگیری کننده در حمایت از امنیت داخلی آمریکا تنها دلیلی برای توجیه دستورکار نظامی در آمریکاست.


راه اندازی داعش اقدام دستگاه امنیتی آمریکا و انگلیس


دستور کار اقدامات ضدتروریستی آمریکا در عراق و سوریه شامل حمایت از ترویست ها است. حمله گروه تروریستی داعش به عراق در ژوئن 2014 در حقیقت شروع اجرایی شدن بخشی از برنامه های عملیات نظامی امنیتی مخفی آمریکا با همکاری ناتو و اسرائیل است و توجه به اینگونه سناریوهای نظامی و امنیتی مخفی با همکاری واشنگتن، تل آویو و ناتو انجام شده لذا مجوز و دستورات اقدامات ضدتروریستی را نمی توان باور کرد.


جنگ, تکفیری, آمریکا, آمریکا _داعش دوستی دشمنی

جنگ, تکفیری, آمریکا, داعش, تروریسم


کارشناسان به صراحت آمریکا را حامی شماره یک ترویسم دولتی می دانند و تصریح می کنند واشنگتن و متحدانش از داعش حمایت می کنند.


اگر آمریکا می خواست تشکیلات شبه نظامیان داعش را نابود کند، این کار را به راحتی با بمباران گسترده کامیون و خودروهای حامل تروریست های داعش زمانی که از نقاط مرزی سوریه به منظور اشغال موصل وارد عراق می شدند باید انجام می داد.


صحرای سوریه منطقه ای باز و نامحدود است که با کمک جنگنده جت های F15, F22 Raptor, CF-18 آمریکا می توانست پیش از ورود شبه نظامیان داعش به عراق در عملیاتی ضربتی اثری از آنان بر جا نگذارد.


ادوارد اسنودن: گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شد


ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا تأکید کرد: سازمان های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در شکل گیری گروه موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام «داعش» نقش داشتند و در عملیاتی با نام "لانه زنبور" گروه داعش را تشکیل دادند.


وی فاش کرد: گروه داعش برای حمایت از اسرائیل تشکیل شده است و هدف عملیات "لانه زنبور" تشکیل گروهی با شعارهای اسلامی است که تندروها را از سراسر دنیا جذب کند و بر اساس اندیشه های تکفیری، سلاح خود را به سوی کشورهای مخالف موجودیت اسرائیل نشانه بگیرد.


جنگ, تروریسم, تکفیری, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


اسنودن همچنین فاش کرد: سرکرده داعش دوره فشرده ای را به مدت یک سال زیر نظر عوامل موساد پشت سر گذاشته است؛ وی در این دوره آموزش های نظامی و سخنوری را دیده است.نکاتی جذاب در مورد آمریکایی ها و دوستان تکفیری شان

1. آمریکا حدود نیم قرن یعنی از زمان اتحادیه جماهیر شوروی سابق، القاعده و سازمان های وابسته به آن را مورد حمایت خود قرار داده است.


2. در خلال سال های 1982 تا 1992مقامات سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا"سیا" به منظور آموزش 35هزار نیروی تروریستی از 43 کشور اسلامی جهت استخدام در گروه های جهادی مقابل نظامیان شوروی در افغانستان اردوگاه های آموزش نظامی فراوانی را در پاکستان فعال کرد. مسئولان دستگاه های امنیتی آمریکا با انتشار آگهی های جالب که هزینه آنها از سوی سیا پرداخته می شد تلاش کردند با ترغیب و تشویق های مالی در کشورهای مسلمان نیروهای جهادی برای اعزام به افغانستان استخدام کنند.


3. بعد از روی کار آمدن دولت ریگان در آمریکا، رهبران واشنگتن شبکه های تروریستی اسلامگرا را مورد حمایت خود قرار دادند. از این رو، رونالد ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا اینگونه تروریست ها را "جنگجویان آزادی" خواند و مقامات کاخ سفید ضمن تامین جنگ افزار و کمک های نظامی برای تشکیلات شبه نظامیان اسلامگرا چنین طرحی را ابزاری مناسب برای تغییر نظام در اتحاد جماهیر شوروی سابق و همچنین تلاش برای ایجاد دولتی سکولار در افغانستان تلقی کردند.


تکفیری, تروریسم, داعش, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


4. دانشگاه "نبرسکا" به اقدام به انتشار کتاب هایی برای گروه های تروریستی اسلامگرا کرد. رهبران واشنگتن با هدف آموزش و القای چهره خشن از اسلام و همچنین آموزش تعالیم اسلامی شبه نظامی میلیون ها دلار برای تامین و انتشار اینگونه کتب در مدارس افغانستان هزینه کردند.


5. مقامات سیا در سال 1979 و در روزهای آغازین جنگ افغانستان با شوروی سابق به منظور حمایت از گروه های تروریستی علیه کرملین، اسامه بن لادن موسس شبکه القاعده را شناسایی و استخدام کردند. وی در آن زمان 22 سال داشت و در کمپ های آموزش های نظامی چریکی مورد حمایت سیا آموزش دیده بود.


6. داعش که اساسا نهادی وابسته به القاعده است از سوی دستگاه امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و با حمایت MI6 انگلیس، موساد اسرائیل، تشکیلات امنیتی استخبارات عربستان سعودی تشکیل شد.


داعش, آمریکا, تکفیری, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


7. مقامات ناتو و آمریکا با هدف حمایت از داعش جهت سرنگونی دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه اقدامات شبه نظامیان آنها را تحت پوشش خود قرار دادند.


8. از نخستین روزهای درگیری های سوریه در مارس 2011، مقامات ترکیه و ناتو مسئول عملیات جذب نیرو برای مزدوران جبهه النصره و داعش در سوریه بودند. بر اساس اظهارات منابع اطلاعاتی اسرائیل ابتکار ایجاد داعش شامل موارد زیر بود:


ایجاد کمپین پیوستن هزاران نفر از مسلمانان کشورهای متفاوت خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا به شبه نظامیان مستقر در سوریه. در این راستا، ترکیه نیز مسئولیت اسکان، آموزش و امنیت رفت و آمدهای داوطلبان پیوستن به نیروهای شورشی را برعهده گرفت.


جنگ, داعش, تروریسم, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


9. شماری از نیروهای نظامی زبده و گروه های ضربتی کشورهای غربی و دستگاه های امنیتی اینگونه کشورها همکاری خود را با داعش شروع کردند که از این رو می توان به همکاری نیروهای ویژه انگلیس و MI6 در آموزش نیروهای جهادی در سوریه نام برد.


10. متخصصان نظامی غربی نیز به منظور آموزش تروریست ها جهت استفاده از جنگ افزارهای شیمیایی با پنتاگون قراردادهایی منعقد کردند. یک مقام ارشد و شماری از دیپلمات های ارشد آمریکایی در گفتگویی با C.N.N گفتند: "آمریکا و شماری از متحدان اروپایی این کشور با استفاده از پیمانکاران نظامی و دفاعی به تروریست ها در سوریه چگونگی استفاده از ذخایر شیمیایی و نظامی را آموزش دادند."


11. عملیات سر بریدن گروگان ها توسط داعش به عنوان بخشی از برنامه های آموزش تروریستی مورد حمایت آمریکاست که عربستان سعودی و قطر آموزش داده شده است.


12. شمار زیادی از شبه نظامیان داعش از زندانیان سابق در بازداشتگاه های عربستان سعودی بودند که مشروط بر پیوستن به نیروهای داعش از اینگونه مراکز آزاد شدند. به موجب انتشار مطالب محرمانه از سوی وزارت داخلی عربستان سعودی، رهبران ریاض اینگونه زندانیان اعدامی که قرار بود با بریدن سرشان اعدام شوند را به منظور پیوستن به نیروهای جهادی به سوریه اعزام کرده اند.


داعش, تکفیری, تروریسم, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


13. اسرائیل نیز شبه نظامیان داعش و جبهه النصره را خارج از منطقه بلندی های جولان حمایت می کند. این نیروهای تروریستی تاکنون با رهبران نظامی تل آویو و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دیدار کرده اند و تصاویری از حمایت های فرماندهان ارشد دفاعی اسرائیل از نیروهای جهادی در سوریه را می توان در برخی از رسانه ها مشاهده کرد که در آنها نتانیاهو و موشه یعلون با یکی از مجروحان داعش در بیمارستانی در بلندی های جولان در مرز با سوریه دیدار و مصاحبه می کند.


14. تروریست های داعش را می توان نیروهای پیاده نظام ائتلاف نظامی غرب توصیف کرد که هدف اصلی آنان ایجاد رعب و وحشت وتخریب در سوریه و عراق با حمایت نظامیان آمریکایی توصیف می شود.


15-جان مک کین سناتور جمهوری خواه آمریکا نیز با رهبران جهادی در سوریه دیدار کرده است.


16. داعش که براساس طرح مبارزه با تروریسم، ظاهرا از اهداف مورد نظر بمباران ناتو و آمریکا به شمار می رود همچنان از حمایت های پنهان کاخ سفید برخوردار است و رهبران واشنگتن و متحدان آمریکا به حمایت های نظامی خود از داعش نیز ادامه می دهد.


جنگ, تروریسم, آمریکا, آمریکا _داعش دوستی دشمنی

پرتاب محموله های کمک رسانی آمریکا برای تروریست های داعش با چتر نجات


17. جنگنده های آمریکایی و ناتو تروریست های داعش را بمباران نمی کنند؛ بلکه در عملیات هوایی؛ هواپیماهای آمریکایی و غربی زیرساخت های صنعتی و اقتصادی عراق و سوریه شامل تاسیسات مهم و پالایشگاه های نفت را بمباران می کنند.


18. موضوع تاسیس خلافت اسلامی داعش بخشی از دستور کار سیاست خارجی آمریکا در ایجاد نقاط خلیفه گری سنی و جمهوری شیعی در سوریه و عراق است.


19. جنگ علیه تروریسم جهانی به برخورد تمدن ها که جنگ بین ارزش ها و ادیان تبدیل شده است. در حالی که جنگ علیه تروریسم باید بر اساس اهداف اقتصادی و راهبردی و تلاش برای تسلط و مهار تروریسم انجام شود.


20. دسته های ترور القاعده که از سوی آمریکا و ائتلاف غرب حمایت می شود در کشورهای مالی، لیبی، نیجر، نیجریه، جمهوری آفریقای مرکزی، سومالی و یمن گسترش یافته است.


آمریکا, تروریسم, جنگ, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


نهادهای حقوقی وابسته به القاعده در خاورمیانه، صحرای آفریقا و کشورهای قاره آسیا مورد حمایت های مالی و اطلاعاتی امنیتی آمریکا قرار دارند. هدف رهبران واشنگتن از ایجاد و هدایت و مدیریت اینگونه تشکیلات شبه نظامی، ایجاد ناآرامی و بی ثباتی داخلی در حاکمیت ارضی کشورهای مورد نظر است.


21. بوکو حرام در نیجریه، الشباب در سومالی، گروه مبارزین اسلامی در لیبی، القاعده در مغرب، جماعت اسلامی در اندونزی و شماری دیگر از سازمان های وابسته به القاعده به طور مخفیانه مورد حمایت شدید ائتلاف غرب قرار دارند.


22. آمریکا نیز از سازمان های وابسته به القاعده در منطقه خودمختار اویغورهای شینجیانگ حمایت می کند. هدف اصلی این گروه ایجاد بی ثباتی های سیاسی در نقاط غربی چین است. براساس نقل از ها، نیروهای جهادی چینی به منظور اجرای عملیات تروریستی در چین زیر نظر نظامیان داعش آموزش می بینند.


23. در حالی که آمریکا معمار پنهان تاسیس داعش است؛ باراک اوباما رئیس جمهور این کشور به منظور حفاظت از کشورش خود را به مقابله با داعش متعهد کرده است.


تروریسم, جنگ, جنگ, آمریکا _داعش دوستی دشمنی


24. تهدیدات تروریست های خانگی ساختگی است. در چنین صورتی به نظر می رسد هدف از اشاعه و گسترش رعب و وحشت های داعش از طریق رسانه های غول پیکر، تلاش برای ایجاد نوعی دولت پلیسی و تضعیف آزادی های شهروندی افراد به شمار می رود. گفته می شود هدف اصلی از تقویت اقدامات مقابله با گسترش داعش این است که میلیون های شهروند آمریکایی باور کنند که رهبران واشنگتن به منظور حمایت و حفاظت از جان شهروندان به هر وسیله ای برای سرنگونی داعش باید متوسل شوند.


25. کارزار مبارزه با تروریسم داعش سبب بدنامی مسلمانان شده است؛ به گونه ای که افکار عمومی در غرب تصور می کنند هر روز شمار بیشتری از مسلمانان به نیروهای تروریستی می پیوندند.


حال باید پرسید آمریکا دوست داعش است یا دشمن آن؟


دوستی اسرائیل و عربستان به علت دشمنی مشترک با ایران است | نیویورک تایمز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات