طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیآمریکا مجوز فروش 17 ایرباس به ایران را صادر کرد

آمریکا مجوز فروش 17 ایرباس به ایران را صادر کرد

مجوز فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران صادر شد

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در حمل و نقل هوایی آمریکا نقل از داد: واشنگتن ارائه مجوز برای لغو ممنوعیت فروش جت های مسافربری به ایران را شروع کرده است.


ناوگان هوایی

خبرگزاری ایسنا: خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در حمل و نقل هوایی آمریکا نقل از داد: واشنگتن ارائه مجوز برای لغو ممنوعیت فروش جت های مسافربری به ایران را شروع کرده است.

منابع آگاه درحمل و نقل هوایی آمریکا گفته اند که وزارت خزانه داری این کشور دو مجوز را صادر کرده که به موجب آن فروش جت های ایرباس اروپایی به ایران ممکن شده است و انتظار می رود که اجازه فروش جت های بویینگ نیز در روزهای آینده شروع شود.

یک سخنگوی کمپانی ایرباس تایید کرد که دو مجوز را از آمریکا دریافت کرده است که در مجموع اجازه انتقال فوری 17 هواپیما را به ایران می دهد. اگرچه این کمپانی هواپیماسازی در اروپا قرار دارد به علت تولید برخی از قطعات آن در آمریکا برای فروش به ایران نیازمند مجوز دولت آمریکاست.

هر دو کمپانی هواپیماسازی ایرباس و بویینگ بعد از اجرای توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 و لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه این کشور  طی توافقاتی با تهران قرار است بیش از 100 فروند هواپیما را به این کشور بفروشند یا اجاره دهند که در راستای تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی بخش حمل و نقل هوایی خود است.

درخواست بوئینگ برای دریافت مجوزهای لازم فروش هواپیما به ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات