طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریآموزش نمایش نامه نویسی به مربیان کانون یک ضرورت است

آموزش نمایش نامه نویسی به مربیان کانون یک ضرورت است

برگزاری اولین دوره آموزشی تخصصی فیلم نامه نویسی انیمیشن دَر تبریز

استعدادهای نهفته در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیازمند صرف وقت، اعتماد و اعتبارات مالی و حمایتی است.

کانون پرورش فکری, نمایشنامه نویسی, حسن دولت آبادی, آموزش نمایش نامه نویسی مربیان کانون ضرورت

کانون پرورش فکری, نمایشنامه نویسی, حسن دولت آبادی

به نقل از حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون؛ حسن دولت آبادی با اشاره به پشتوانه خوب فکری مربیان هنری کانون خواستار سرمایه گذاری در بخش آموزش این استعدادها شد.

داور بخش نمایش نامه نویسی هفدهمین جشنواره دوسالانه نمایش عروسکی کانون گفت: «آنچه که بعد از خواندن آثار رسیده به جشنواره می توانم عنوان کنم؛ وجود استعدادهای بی نظیر در کانون است. لذا به قطع می توانم بگویم که کانون مظلوم ترین مرکز فرهنگی کشور و در عین حال بنیادی ترین آن هاست. استعدادهایی که در کانون وجود دارد نیازمند صرف وقت، اعتماد و اعتبارات مالی حمایتی است.»

وی در پاسخ به نیازمندی های بخش نمایش نامه نویسی این جشنواره گفت: «به استناد متن هایی که در این جشنواره مطالعه کرده ام. ضرورت اول را آموزش می دانم. مربیانی که این نمایش نامه ها را نوشته اند پشتوانه فکری بسیار خوبی دارند. کودکان و نوجوانان را به خوبی می شناسند و آگاهی اولیه آن ها فوق العاده است. آن ها می دانند ساختار داستانی چیست اما در بحث تبدیل داستان به نمایش نامه، هم به لحاظ ساختار و هم به لحاظ اقتباس (آن دسته از نمایش نامه هایی که بر اساس داستان ها نوشته شده اند) نیازمند آموزش اند.»

دولت آبادی سخنان خود را این چنین ادامه داد: «مربیان کانون باید نمایش نامه نویسی را بیاموزند و انجام این کار اعتبار مالی زیادی را طلب نمی کند.»

گفتنی است که هفدهمین جشنواره ی نمایش عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هفته اول مهر در حالی به کار خود پایان می دهد که در بخش نمایش نامه نویسی 125 اثر به داوری گذاشته شده است.

نویسندگان زنجانی در صدر برترین های نمایش نامه نویسی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات