طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین الملل75 هزار آواره سوری به کمک های پزشکی و بهداشتی دسترسی ندارند

75 هزار آواره سوری به کمک های پزشکی و بهداشتی دسترسی ندارند

ورود دومین محموله کمک ها غذایی-پزشکی به حمص سوریه

سازمان پزشکان بدون مرز در نقل ازی اعلام کرد که 75 هزار آواره سوری در مرزهای سوریه و اردن در شرایط ناگواری به سر می برند و به کمک های پزشکی و بهداشتی دسترسی ندارند.

پزشکان بدون مرز, سوریه, سازمان پزشکان بدون مرز, آواره سوری کمک پزشکی بهداشتی دسترسی ندارند

پزشکان بدون مرز, سوریه, سازمان پزشکان بدون مرز, کمک های پزشکی, بین الملل, اردن, کمک های بهداشتی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، در نقل از سازمان پزشکان بدون مرز آمده است، 75 هزار آواره سوری که در منطقه الجدار الرملی در مرز سوریه و اردن محاصره هستند، پس از گذشت سه ماه از بسته شدن مرزهای اردن از هر گونه کمک ها و مراقبت های پزشکی محروم هستند و در شرایط ناگواری به سر می برند.


در این نقل از آمده است، پیش از محاصره این منطقه سازمان پزشکان بدون مرز قادر بود خدمات پزشکی به آوارگان به ویژه به کودکانی که از سوء تغذیه رنج می برند، ارائه دهد.


سازمان مذکور در نقل از های خود در مورد شیوع بیماری ها در میان آوارگان سوری و محرومیت آنها از هر گونه کمک بهداشتی هشدار داده است.


در نقل از های سابق این سازمان در مورد شیوع بیماری های تنفسی که منجر به مرگ شماری نیز شده است، هشدار داده شده است.


در بخش دیگر نقل از آمده است که آواره های سوری با کمترین میزان آب و غذا و در شرایط غیر بهداشتی روزگار خود را سپری می کنند و ازماه ژوئن گذشته تا کنون هیچ کونه کمک بهداشتی و پزشکی دریافت نکرده اند.


اردن بعد از حمله انتحاری گروه تروریستی داعش به یک ایست بازرسی ارتش این کشور در ژوئن گذشته(خرداد 95) که به مرگ شش سرباز انجامید به علت آنچه نگرانی های امنیتی توصیف کرد مرزهایش با سوریه را بست.


عفو بین الملل هشدارداد که تقریبا هیچ کمک انسان دوستانه ای به این 75 هزار سوری، نمی رسد.اردن دسترسی کودکان آواره سوری به مدارس را تسهیل کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات