طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیآیا با اجرای LEZ طرح زوج و فرد لغو می شود؟

آیا با اجرای LEZ طرح زوج و فرد لغو می شود؟

جاور فردا مسابقه می دهد / مسابقات قایقرانی المپیک ریو لغو شد

سرانجام بعد از کش وقوس ها و تغییرات فراوان اجرای طرح LEZ نهایی شد و اگر تا ساعات باقی مانده مشکلی در اجرای آن پیش نیاید، LEZ برای تهرانی ها از اول مهرماه اجرا خواهد شد، طرحی که همچنان اجرایش برای برخی از شهروندان ابهاماتی دارد که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به آن پاسخ داده است.

پلیس راهور, طرح زوج و فرد, جریمه, آیا LEZ طرح زوج فرد لغو

پلیس راهور, طرح زوج و فرد, جریمه, ناجا
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردارتقی مهری درباره اجرای طرح LEZ در پایتخت اظهارکرد: خوشبختانه زیرساخت ها و شرایط اجرای این طرح برای پلیس ایجاد شده و از هر زمانی که تصمیم به اجرای آن گرفته شود آن را اجرایی خواهیم کرد. در مرحله نخست این طرح خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه ورود به محدوده طرح زوج و فرد را نخواهند داشت و در صورت ورود توسط دوربین های کنترل محدوده زوج و فرد جریمه خواهند شد.

مهری درباره اینکه گفته می شود با اجرای طرح LEZ، طرح زوج و فرد برداشته خواهد شد، گفت: چنین اتفاقی نخواهد افتاد و طرح ترافیک و طرح زوج و فرد همچنان اجرا خواهد شد، اما با اجرای LEZ دیگر خودروهای فاقد معاینه فنی یا خودروهای دارای برگه معاینه فنی نامعتبر نمی توانند وارد محدوده زوج و فرد شوند.

رییس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: به عنوان مثال اگر خودرویی دارای پلاک زوج باشد و در روز زوج بخواهد وارد محدوده زوج یا فرد شود در صورتی که فاقد برگه معاینه فنی باشد، اجازه ورود به این محدوده را نخواهد داشت و در صورت ورود جریمه خواهد شد. البته اگر خودرویی هم دارای برگه معاینه فنی معتبر باشد اما رقم سمت راست پلاکش با روز مورد نظر تطبیق نداشته باشد همچنان اجازه ورود به محدوده زوج و فرد را در روز مذکور نخواهد داشت.

به گفته مهری، طرح ترافیک نیز به قوت خود باقی است و با اجرای LEZ تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.

سردار سید تیمور حسینی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ نیز درباره اجرای LEZ در پایتخت گفت: از شهریور ماه جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده طرح زوج و فرد به وسیله دوربین ها شروع شد اما این روند به شکل ارشادی بوده و نیازی به پرداخت مبلغ جریمه از سوی رانندگان وجود نداشت.

حسینی افزود: اما برابر تصمیمات اتخاذ شده از مهرماه خودروهای فاقد معاینه فنی به وسیله دوربین های کنترل محدوده زوج و فرد جریمه شده و مبلغ جریمه نیز باید پرداخت شود و دیگر وضعیت ارشادی ندارد، بر همین اساس افراد متخلف می بایست مبلغ 500 هزار ریال جریمه را پرداخت کنند.

منبع:ایسنا

طرح ترابردپذیری فردا رسما افتتاح می شود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات