طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آیا افغانستان در سارک پاکستان را تحریم می کند؟

آیا افغانستان در سارک پاکستان را تحریم می کند؟

تصویر آیا بزرگترین زمرد جهان در افغانستان است

شیدا محمد ابدالی، سفیر افغانستان درهند از کشور های جنوب آسیا خواسته است تا نشست آینده سارک در پاکستان را تحریم کنند.

افغانستان, هند, پاکستان, آیا افغانستان سارک پاکستان تحریم

افغانستان, هند, پاکستان

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، شیدا محمد ابدالی، سفیر افغانستان درهند از کشور های جنوب آسیا خواسته است تا نشست آینده سارک در پاکستان را تحریم کنند

این مقام افغانستانی در مصاحبه با رسانه های هندی گفته است که کشورهای جنوب آسیا برای آوردن صلح و ثبات در منطقه باید با هم یک پیام مشترک به پاکستان بفرستند.

آقای ابدالی به این باور است که افغانستان، هند، بنگلادیش و سایر کشورهای جنوب آسیا باید نشست سارک را که قرار است در ماه نوامبر سال جاری میلادی در پاکستان برگزار شود، تحریم کنند.

او همچنان گفته است که دیگر هیچ تحملی برای ادامه ای بازی های دوگانه ی پاکستان در منطقه، نمانده است و این بازی ها هرچه زودتر باید ختم شود.

سفیر افغانستان گفت: پاکستان یگانه کشوریست که منبع تولید و ارسال هراس افگنان در منطقه است و ما می بینیم که هراس افگنی به شکل نظا م مند وخطرناک مورد استفاده سیاسی قرار میگرد.

به گفته ء ابدالی، مدرک های فروانی از همکاری و حمایت پاکستان از گروه ‍ های هراس افگن وجود دارد و باید به اسلام آباد فهمانده شود که ادامه ء حمایت از هراس افگنان به نفع هیچ کشور نیست.

همزمان او گفته است که اکنون زمان فرستادن یک پیام قاطع به پاکستان رسیده است، حتا اگر این پیام پاکستان را به انزوا بکشد.

اخیرا نزدیکی و همکاری افغانستان و هند باعث نگرانی شدید پاکستان شده و به باور آگاهان، پاکستان در انزوای سیاسی قرار گرفته است.

بازگشت 500 خانواده مهاجر افغانستانی از پاکستان در پنج روز اخیر
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات