طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیآیا برنامه ریزی برای خانم های شاغل امری ضروری است؟

آیا برنامه ریزی برای خانم های شاغل امری ضروری است؟

برنامه ریزی چلسی برای جذب ستاره فرانسوی

مادران به خصوص خانم های شاغل می توانند به وسیله یک برنامه دقیق و منظم به تمام امورات خانواده و منزل رسیدگی کنند.

تربیت فرزندان, رشد روانی, امور خانواده, آیا برنامه ریزی خانم شاغل امری ضروری

تربیت فرزندان, رشد روانی, امور خانواده, مادران شاغل, پذیرفتن مسئولیت

سمیرا ایمان نژاد جامعه شناس در مصاحبه با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: همه مادران خصوصأ خانم های شاغل سعی دارند که به خواسته های فرزندشان رسیدگی کنند تا جبران ساعت هایی که در منزل نیستند شود و بر نحوه تربیت، رشد جسمی و روحی کودکان نیز تأثیر نگذارد.


وی ادامه داد: گاهی مادران به علت کار بیرون از خانه، متهم به عدم توانایی در رسیدگی به امور منزل و تربیت فرزندان هستند، اما باید در نظر داشت که رسیدگی به فرزندان و امور خانه به شاغل بودن یا نبودن مادران مرتبط نیست، زیرا خانم هایی هستند که با وجود نداشتن شغل به علت برخی مسایل دیگر، فرصت توجه به امورات خانواده را ندارند.


ایمان نژاد تأکید کرد: بهتر است خانم ها تا جایی که امکان دارد کارهای های نیمه وقت را انتخاب کنند تا مشکلی در رسیدگی به خانواده پیش نیاید، البته مهم تر از آن داشتن یک برنامه ریزی دقیق روزانه است که در آن توجه به تمام امور منزل، همسر، فرزند و حتی خودشان در نظر گرفته شود.


این جامعه شناس بیان کرد: نقش مردان در این شرایط بسیار مهم است که با پذیرفتن مسئولیت هایی هرچند کوچک در امور منزل و نگهداری از فرزندان بتوانند به همسر خود کمک کنند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نظارت سازمان صدا و سیما مشخص شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات