طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللآیا فروشگاه اینترنتی آمازون مشتریان را به سمت خرید کالاهای گرانتر سوق می دهد؟

آیا فروشگاه اینترنتی آمازون مشتریان را به سمت خرید کالاهای گرانتر سوق می دهد؟

بزرگترین خریدار کالاهای ایرانی

نتایج یک تحقیق نشان می دهد الگوریتم های استفاده شده در وب سایت آمازون کالاهای گرانتری را به مشتریان پیشنهاد می دهد.

تحویل کالا, کالای پیشنهادی, هزینه, آیا فروشگاه اینترنتی آمازون مشتریان سمت خرید کالاهای گرانتر سوق

تحویل کالا, کالای پیشنهادی, هزینه, فروشندگان, سفارش کالا, الگوریتم, کالا, بین الملل, آمازون, آمازون پرایم, سفارش, فروشگاه اینترنتی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین، نتایج تحقیق موسسه "پروپابلیکا" نشان می دهد، الگوریتم های استفاده شده در فروشگاه اینترنتی "آمازون" مشتریان را ترغیب می کنند برای کالاهای مورد نظر خود هزینه بیشتری پرداخت کنند. همچنین، این موسسه اعلام کرده است به نظر می رسد آمازون محصولاتی که فروششان برای این کمپانی سود بیشتری به ارمغان می آورد را بیشتر به مشتریان نمایش می دهد.


در این تحقیق، 250 محصول پرفروش طی چند هفته بررسی شد تا مشخص شود هنگام خرید آن ها، وب سایت آمازون چه کالاهایی به عنوان محصول پیشنهادی معرفی خواهد کرد.


آمازون نه تنها کالاها را خودش به فروش می رساند، بلکه به فروشندگان دیگر نیز اجازه می دهد کالاهای خود را در این وب سایت به نمایش بگذارند. این مسئله موجب می شود که برای هر کالا، چندین فروشنده با چندین قیمت متفاوت و هزینه های تحویل مختلف در این وب سایت وجود داشته باشند.


هنگامی که مشتریان کالای مورد نظرشان را انتخاب می کنند، الگوریتم وب سایت آمازون یکی از پیشنهادهای فروشنده آن کالا را انتخاب می کند و به نمایش می گذارد. نمایش این کالاها برای فروشنده هایشان بسیار مفید است زیرا بسیاری از کاربران این کالاها را نیز خریداری خواهند کرد.


پروپابلیکا اعلام کرد نزدیک به 75 درصد مواقع، آمازون کالاهای خودش، و یا کالای کمپانی هایی که به آمازون مبالغی پرداخت می کنند را جزو کالاهای پیشنهادی نمایش می دهد که نسبت به کالاهای هم رده نیز گرانتر بوده اند.


در صورتی که یک کاربر تمامی کالاهای پیشنهادی آمازون را خریداری کند، در آخر 20 درصد مبلغ بیشتری را نسبت به ارزانترین کالاهای مشابه پرداخت خواهد کرد.


آمازون در یک بیانیه اعلام کرد: "با برنامه های تحویل "پرایم" – که برای سفارش های بیش از 49 دلار تحویل رایگان در نظر گرفته می شود – از هر 10 سفارش، 9 تحویل رایگان انجام می شود. مواردی که این تحقیق به آن ها پرداخته است از میان این 90 درصد بوده اند که هزینه ای بابت تحویل پرداخت نمی کنند."


هشدار پلیس فتا در خصوص خرید اینترنتی بلیط
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات