طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیآینده ای که واقعیت مجازی (Virtual Reality) برای ما ترسیم می کند

آینده ای که واقعیت مجازی (Virtual Reality) برای ما ترسیم می کند

شاهکار مایکروسافت؛ ویندوز 10 را بصورت واقعیت مجازی ببینید فیلم

واقعیت مجازی، فناوری نوین شبیه سازی رایانه ای است که حضور فیزیکی کاربر را در یک محل و در دنیای واقعی یا مجازی شبیه سازی می کند.

به نقل از خبرنگار دریچه فناوریگروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایده اولیه واقعیت مجازی برای اولین بار در دهه 1980 شکل گرفت اما در آن زمان بازیهای ویدئویی و شبکه های اجتماعی جایگزین آن شد. اما الآن کارشناسان می گویند VR به زودی راه خود را به ادارات باز خواهد کرد. کارمندان به جای هزینه و صرف وقت برای دیدار با دوستان خود می توانند از VR بهره ببرند. تماس چشمی، دست دادن و حتی به اشتراک گذاری غذا از جمله مواردی است که با VR به شکلی خاص امکانپذیر خواهد بود. واقعیت جلسات کسب و کار مجازی به زودی جایگزین تماس های کنفرانسی (conference calls) خواهد شد. این تکنولوژی در سطح وسیعی در ادارات سراسر دنیا در حال تست و آزمایش است و تا 2 سال آینده قابل استفاده خواهد بود.


تماس کنفرانسی, واقعیت مجازی, VR, آینده واقعیت مجازی Virtual Reality ترسیم

تماس کنفرانسی, واقعیت مجازی, VR, تماس چشمی


پروفسور "آندره گلنرستر" استاد عصب شناسی دانشگاه می گوید: من مطمئن هستم VR جایگزین تماس های کنفرانسی در ادارات سراسر دنیا خواهد شد. با سرمایه گذاری 2 میلیاردی فیسبوک در زمینه VR و با ورود هدفون های جدید تا آخر امسال به بازار این کار سریع تر انجام خواهد شد و من فکر می کنم تا دو سال آینده امکانپذیر خواهد بود. با آمدن این فناوری همه چیز واقعی به نظر خواهد رسید. احساس می کنید با افراد زیادی در یک اتاق هستید. واقعا احساس خواهید کرد که در جلسه واقعی حضور دارید و تمام جنبه های یک دیدار واقعی را تجربه خواهید کرد.


ردپای لنزهای واقعیت مجازی در عرصه صنعت غذایی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات