طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریرونمایی از سردیس فرج الله سلحشور / آیین افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت شروع شد

رونمایی از سردیس فرج الله سلحشور / آیین افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت شروع شد

آیین افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت شروع شد

بزرگ ترین گردهمایی و اجتماع هنرمندان و سینماگران محور مقاومت در تالار اندیشه حوزه هنری شروع شد.

جشنواره فیلم مقاومت, رئیس صداوسیما, حوزه هنری, آیین افتتاحیه جشنواره مقاومت شروع رونمایی سردیس فرج الله سلحشور

جشنواره فیلم مقاومت, رئیس صداوسیما, حوزه هنری, افتتاحیه جشنواره

به نقل از خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی با حضور چهره های هنری چون محمود عزیزی، جلیل فرجاد، جهانگیر الماسی، سیامک اطلسی، جعفر دهقان، بهرام عظیمی، هادی مقدم دوست، سیمون سیمونیان دکتر رضایی، سردار نقدی، جباری مدیر بنیاد فرهنگی روایت و مدیران جشنواره فیلم مقاومت به همراه خانواده شهدا به ویژه خانواده های شهدای مدافع حرم امشب در تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی شروع شد.

بعد از پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم کلیپی از یک نمایش با محوریت مقاومت پخش شد و علیرضا افتخاری به اجرای یک قطعه پرداخت.

امیرحسبن مدرس مجری برنامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و یادبود شهدای هشت سال جنگ تحمیلی،از محمد خزاعی دبیر جشنواره دعوت به سخنرانی کرد.

محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت بعد از قرائت یک شعر، گفت: چند روز پیش در شبکه های اجتماعی تصویر یک فرزند شهید مدافع حرم منتشر شد. نرگس خانزاده دختر ۷ ساله شهید خانزاده روز اول مدرسه به مزار پدرش رفت و با سنگ مزار پدر شهیدش دیده بوسی کرد. این دختر هفت ساله از من قول خواست که ما در سینما در مورد پدرش فیلم بسازیم اما من با شرمندگی گفتم قول نمیدهم اما سعی می کنم ساخته شود.

وی با اشاره به آمار و ارقام آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره اظهار داشت: این راه به فرموده رهبر انقلاب جلوه گاه جهاد است.

خزاعی تصریح کرد: ‎جشنواره مقاومت محمل تجدید بیعت هنرمندان متعهدی است که بار فطرت الهی انسان را بر دوش خویش احساس نموده اند. جشنواره مقاومت بسان نگینی بر حلقه سینمای توانمند ایران می درخشد و تلالو این درخشش انشا ا... در میان تمامی هنرمندان متعهد جهان، همانند چراغی راهنما عمل خواهدکرد.

مدرس با قرائت بخشی از متن رهبرانقلاب اسلامی در خصوص جنگ ‎های عراق، یمن، سوریه و ماجرای منا و دخالت آمریکا در جنگ های منطقه، به بخش نکوداشت چهار هنرمند سفر کرده اشاره کرد و از سردار دکتر محسن رضایی، سردار نقدی، محسن مومنی شریف، محمود صلاحی، جواد جباری مدیرعامل بنیاد روایت دعوت به برگزاری بخش نکوداشت کرد.

در این مراسم نخستین نکوداشت متعلق به شهید دکتر غضنفر رکن آبادی بود که در فاجعه منا به شهادت رسید. در این بخش خانواده شهید رکن آبادی تجلیل شدند.

دومین نکوداشت به شهید سعید سیاح طاهری شهید مدافع حرم اختصاص داشت. در ادامه از خانواده فریدون کشن فلاح از هنرمندان باسابقه حوزه اندیشه و هنری تجلیل شد.

آیین نکوداشت مرحوم فرج ا... سلحشور همراه با پخش کلیپ از خاطرات و نقش آفرینی های این هنرمند مرحوم در آثار گوناگون سینمایی در مراسم افتتاحیه برگزار شد.

فرزند مرحوم فرج الله سلحشور از سردیس پدرش رونمایی کرد.

سردار محسن رضایی بعد از درود به ارواح شهدای مقاومت، مظلومیت و آزادی در کربلای دنیا گفت: زندگی مخل تولد آدم و شیطان است. زندگی گهواره ما است. شیطان با تمام ابزارش سعی در گرفتن زندگی از آدم است.

شیطان با تمام قوا می خواهد جلوی شکوفایی آدم را بگیرد. آدمی در میان مبارزه خلق می شود. شیطان از دل ظلم و فساد و انسان از قلب انسانیت و آزادی متولد می شوند.

وی ادامه داد: مبارزاتی که در کشورهای اسلامی انجام می شود از دل همان مقاومت فلسطین برخاسته است. امروزه یمن، سوریه، عراق و حتی مکه و منا هم فلسطین است. امروزه با انواع ابزارها می کوشند نورانیت مقاومت را سیاه کنند و بپوشانند. مقاومت نیاز به جوششی دارد که افکار شیطانی را پاک کنند. انگار مقاومت کنندگان تروریست و تروریست ها مدافع بشریت شده اند. این سِحر را چگونه می توان باطل کرد؟ پول نفت عربستان سعودی بمب میشود و بر سر مردم بی گناه فرود می آید. این فاجعه است. وقتی دیدند نتوانستند نقشه از نیل تا فرات را اجرا کنند و همه جا را به قلمرو اسرائیل تبدیل کنند تصمیم گرفتند کشورهای دیگر منطقه را به حالت فلسطین دچار کنند.

وی اظهار داشت: ۷۰ سال است دارند می کشند. وقتی جِیش النصره پیروز نشد، داعش را ساختند و الآن که داعش نفس های آخر را می کشد از نیروی دیگر استفاده می کنند. الان دیوانگان زنجیری را پیدا کرده و به سمت ما حمله ور کرده اند. در تلاشند روابط ایران و چین را تخریب کنند. بزرگترین اشتباه آنها این بود که از فلسطین خارج شدند و خواستند در مقابل مردم نجیب و رزمنده ایرانی قدعلم کنند.

رضایی بیان کرد: من بوسه بر دستان کسانی می زنم که تحت تاثیر ثروت و قدرت آنها قرار نمیگیرند و کسانی که تحت تاثیر نیروهای فرعونی و برای حفظ خودشان از خطر، برای آنها در محافلی دست زدند به اشتباهشان پی می برند. بوسه بر قلمی باید زد که با وجود محرومیت و محدودیت در خدمت کشور بودند.

خبر در حال تکمیل است...

جزئیات افتتاحیه و اختتامیه جشنواره / جدیدترین اخبار جشنواره فیلم مقاومت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات