طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعوامل خطر در بروز بیماری / ابتلای سالانه 10 هزار نفر به سرطان سینه

عوامل خطر در بروز بیماری / ابتلای سالانه 10 هزار نفر به سرطان سینه

ارتباط رژیم غذایی پرچرب با اقطعال بروز سرطان سینه

متخصص بیماری های داخلی و غدد با اشاره به اینکه سالانه حدود 10 هزار مورد جدید سرطان سینه در کشور شناسایی می شود، گفت: بلوغ زودرس، نازایی، سابقه فامیلی و استفاده بی رویه از چربی حیوانی از عوامل خطر در این بیماری به شمار می رود.

سرطان سینه, سلولهای سرطانی, بلوغ زود رس, ابتلای سالانه سرطان سینه عوامل خطر بروز بیماری

سرطان سینه, سلولهای سرطانی, بلوغ زود رس, سرطان
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مهران زمان زاده در ارتباط با اینکه سرطان سینه چگونه در افراد شروع می شود، گفت: سرطان سینه رشد بدخیم سلول های سرطانی در بافت پستان است که در بیماری سرطان سلول ها به صورت کنترل نشده ای رشد می کنند.

وی با اشاره به اینکه سرطان سینه یکی از سرطان های شایع در بین زنان محسوب می شود، گفت: اما با این وجود سرطان سینه در میان مردان نیز دیده می شود. همچنین این سرطان از شایع ترین سرطان های زنان در ایران به شمار می رود. به طوری که طبق مطالعات انجام گرفته سالانه حدود 10 هزار مورد جدید سرطان سینه در کشور شناسایی می شود.

متخصص بیماری های غدد و داخلی اضافه کرد: شیوع سرطان سینه نیازمند توجه و برنامه ریزی بسیار گسترده در این حوزه است و امروزه با استفاده از روش های غربالگری تشخیص زودرس و پیشرفت در روش های درمانی تحول بزرگی در تشخیص و درمان این بیماری ایجاد شده است.

زمان زاده در مورد اینکه چگونه می توان متوجه سرطان سینه شد، گفت: نازایی، انجام نخستین زایمان در سن 25 سالگی، بلوغ زودرس و سابقه فامیلی که بیشتر در مادر، خواهر یا دختر باشد از بیشترین و مهمترین عواملی بوده که خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهد.

وی اضافه کرد: دیررس بودن یائسگی، استفاده عمده و بی رویه از چربی حیوانی و داشتن برخی از بیماری های خوش خیم در ناحیه سینه از دیگر مهمترین عوامل خطر ابتلا به سرطان سینه به شمار می رود.

متخصص بیماری های غدد در پایان خاطرنشان کرد: البته باید توجه داشت که وجود این موارد در انسان به معنی ابتلای قطعی فرد به سرطان سینه نبوده و تمامی این موارد صرفاً احتمال بروز این بیماری را افزایش می دهد.

منبع:فارس

سرطان سینه؛ خطرناک و بدون درد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات