طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
آخرین اخبار گوناگونافزایش ابر و باد شدید فردا در تهران

افزایش ابر و باد شدید فردا در تهران

آسمان تهران ابری همراه با وزش باد / کاهش ناپایداری های دریای خزر

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی براساس تحلیل تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت: در روز شنبه استان تهران کمی ابری و اوایل شب افزایش ابر و وزش باد شدید پیش بینی می شود.


سازمان هواشناسی

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی براساس تحلیل تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت: در روز شنبه استان تهران کمی ابری و اوایل شب افزایش ابر و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: امروز در برخی نقاط سواحل دریای خزر، نقاط شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ابرناکی و بارش پراکنده مشاهده می شود. در ساعات پس از ظهر امروز ارتفاعات شرق و شمال هرمزگان و همچنین جنوب سیستان و بلوچستان نیز رشد  ابر، وزش باد و بارش پراکنده گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز و طی روز شنبه با تقویت جریان های شمالی روی دریای خزر و همراهی آن با موج تراز میانه جو در شهرهای میانی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و سواحل دریای خزر ناپایداری ها تشدید می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: بعدازظهر روز شنبه در  دامنه های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و رعد و برق پیش بینی می شود.

وظیفه افزود: روز یکشنبه در سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش باران ادامه خواهد داشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شدت بارش در روز شنبه در استان های گیلان، مازندران، شمال اردبیل و بخش های شمالی آذربایجان شرقی است.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین عنوان کرد: روز یکشنبه در مازندران و شرق گیلان بارش شدت خواهد داشت؛ از روز شنبه به تدریج در نوار شمالی کشور دمای هوا کاهش می یابد و هوای خنک تا روز دوشنبه در این نقاط ماندگار خواهد بود.

وظیفه افزود: افت دمای 4 تا 7 درجه ای دما در نوار شمالی و 6 تا 10 درجه ای در استان های ساحلی خزر و اردبیل پیش بینی می شود. در همین مدت دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

وی ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه در جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید گاهی همراه با گردو خاک پیش بینی می شود و خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: تصاویر دریافتی ماهواره های هواشناسی بیانگر تشکیل توده گردوخاک در شمال کشور عراق بوده که طی روزهای شنبه و یکشنبه انتقال آن به نوار غربی کشور پیش بینی می شود که طبیعتا کاهش کیفیت هوا در برخی از این نقاط دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه در ادامه در خصوص حالت هوای استان تهران در روزهای آتی نیز اظهار کرد: تهران امروز جمعه تا پایان روز صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی می شود و بیشینه وکمیته دمای هوا نیز در این روز 34 و 19 درجه سانتی گراد است.

وی درباره حالت هوای استان تهران در روزهای شنبه نیز اظهار کرد: در روز شنبه استان تهران کمی ابری اوایل شب افزایش ابر و وزش باد شدید پیش بینی شده و بیشینه و کمیته دمای هوا نیز 17 و 33 درجه سانتی گراد خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان آسمان تهران را در روز یکشنبه صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای هوای 31 و 17 درجه سانتی گراد پیش بینی کرد

آسمان فارس قسمتی ابری همراه با وزش باد است.
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات