طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللابراز نگرانی مسکو از طرح آمریکا برای استقرار تسلیحات اتمی در اروپا

ابراز نگرانی مسکو از طرح آمریکا برای استقرار تسلیحات اتمی در اروپا

ابراز نگرانی آمریکایی ها درباره فروش هواپیما به ایران

"سرگئی ریابکوف"معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مأموریت های مشترک اتمی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، تهدیدی جدی برای نظام عدم اشاعه است.

ناتو, آمریکا, روسیه, ابراز نگرانی مسکو طرح آمریکا استقرار تسلیحات اتمی اروپا

ناتو, آمریکا, روسیه, اتمی, تسلیحات اتمی, اروپا, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، معاون «سرگئی لاوروف» گفت که مسکو در خصوص طرح های آمریکا برای استقرار تسلیحات جدید اتمی در اروپا نگران است.


ریابکوف در این زمینه گفته که «چنین مأموریت های اتمی مشترک ناتو تهدیدی جدی در حوزه منع گسترش سلاح است زیرا این مأموریت ها به طور مستقیم با روح و ادبیات پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی در تناقض است. این مسئله نگران کننده است که آمریکا در چارچوب مدرنیزه کردن زرادخانه های اتمی خود، به دنبال استقرار بمب های جدید اتمی با قدرت کمتر اما دقت بالاتر در اروپاست».


وی ادامه داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) همچنان به توانمندسازی ویژگی های موشکی خود در نزدیکی مرزهای روسیه ادامه می دهد و این مسئله مسکو را نگران کرده است.


ریابکوف تصریح کرد که ظرفیت سپر موشکی آمریکا و ناتو افزایش یافته است. در این خصوص، مسکو بی میلی واشینگتن و بروکسل برای تعدیل طرح های دفاع موشکی را حاکی از یک نشانه ناخوشایند می داند».


ابراز نگرانی آمریکا از توان جبهه النصره در حمله به غرب
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات