طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین الملل10 درصد خاک عراق در اشغال داعش است | ابراهیم الجعفری

10 درصد خاک عراق در اشغال داعش است | ابراهیم الجعفری

90 درصد از خاک عراق آزاد است | ابراهیم الجعفری

وزیر خارجه عراق گفت: داعش در حال حاضر فقط 10% از خاک عراق را در اشغال خود دارد و 90% تحت کنترل بغداد است.

عراق, موصل, تروریست ها, ابراهیم الجعفری درصد خاک عراق اشغال داعش

عراق, موصل, تروریست ها, داعش, کشته و زخمی, بین الملل, ابراهیم الجعفری

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری "السومریه" ، الجعفری در جریان نشست در سطح وزیران که به منظور بررسی بحران انسانی بعد از آزادسازی موصل برگزار شد ضمن درخواست از جامعه بین الملل برای کمک واقعی به این کشور، گفت: در تابستان 2014 تروریستها 40% از خاک عراق را در سیطره خود داشتند ولی اکنون آنها فقط در 10% باقی مانده اند.


اراده ملی و همبستگی اراده بین المللی در مسیر نابودی آنان تا پایان ادامه داشت تا اینکه عراقیها پیروز شدند و اراضی باقیمانده نیز آزاد می شود.


الجعفری ادامه داد: خونی که عراق تقدیم کرد، برای خانواده بین الملل بود؛ خاصه اینکه تابعیت داعیشیهایی که وارد عراق شدند، به بیش از 100 تابعیت می رسد؛ از این روی ما نه تنها برای عراق، بلکه به خاطر کشورهای متفاوت دنیا می جنگیم و برای ما مایه افتخار است که این مسیر را ادامه می دهیم.


وی همچنین تأکید کرد: ما اعطای خون را بر گردن خود میبینیم، ولی نمیتوانیم از اعطای پول بی نیاز باشیم. لذا از شما انتظار داریم که هر چه بیشتر کمک کنید و کمکهایتان به صورت عملی باشد و به تأخیر نیفتد.


وزیر خارجه عراق درباره نبرد موصل نیز اظهار داشت: به خاطر وسعت منطقه و تعدد جمعیتی در موصل نبرد موصل به آسانی نبرد فلوجه نیست، از این روی مستلزم تلاش و جانفشانی بیشتر است.


تصویر داعش چه مقدار اَز خاک عراق را تحت اشغال دارد؟
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات