طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیکمک اطلاعاتی ارتش اسرائیل به تروریست ها / اجازه تکرار "خان طومان 2" را نمی دهیم

کمک اطلاعاتی ارتش اسرائیل به تروریست ها / اجازه تکرار "خان طومان 2" را نمی دهیم

اقطعال تکرار حمله تروریستی کرمانشاه وجود دارد

مشاور وزیر امور خارجه گفت: طرفی که بیشترین منفعت را از جنگ منطقه می برد، رژیم صهیونیستی است.

کمک های اطلاعاتی اسرائیل به تکفیری ها, تروریست های تکفیری, شیخ الاسلام, اجازه تکرار

کمک های اطلاعاتی اسرائیل به تکفیری ها, تروریست های تکفیری, شیخ الاسلام, سیاست خارجی, آتش بس سوریه
"حسین شیخ الاسلام" مشاور وزیر امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تردیدهایی که در رابطه با آتش بس با سوریه وجود دارد اظهارداشت: طبیعی است ایران از هر آتش بسی در سوریه که از خون ریزی، تخریب، کشتار و آوارگی مردم سوریه پیشگیری کند استقبال می کند و این آتش بس عناصر تروریست را از عناصر دیگر جدا می کند.


مشاور وزیر امور خارجه ادامه داد: مشکل آتش بس این است که ما به آمریکایی ها بی اعتمادیم این آتش بس به ضرر اسرائیل است که چون کسی که بیشترین منفعت را از این بحران و درگیری مسلمانان با یکدیگر می برد رژیم صهیونیستی است؛ چون رژیم صهیونیستی از نظر راهبردی تضعیف قدرت مسلمانان را به نفع خودش می داند به همین علت سعی می کند آتش بس را بهم بزند.

وی با عنوان اینکه رژیم صهیونیستی با دادن امکانات به تروریست های مسلح و تبلیغاتی که در این زمینه می کند افزود: اینکه رژیم صهیونیستی با تروریست ها ارتباط داشته و به آنها کمک اطلاعاتی می کند گواه این است که می خواهد تروریست هایی که از این آتش بس لطمه می بینند امیدوار به برهم زدن آتش بس شوند.

شیخ الاسلام ادامه داد: حملاتی که تا کنون چندین بار در جهت نقض آتش بس در سوریه انجام شده به نفع داعش و تروریست های مسلح در سوریه است و این حملات به تعدد در عراق و نمونه بارزش در دیرالزور سوریه اتفاق افتاده است که تعداد زیادی از سربازان ارتش سوریه را بمباران کرده و تعدادی از آنها شهید یا زخمی شدند که برای خارج کردن آنها از وضعیت عملیاتی است و این حملات با هجوم این تروریست ها برای گرفتن کنترل فرودگاه دیرالزور ومناطق راهبردی در این استان شده است که منطقه ای حیاتی برای پشتیبانی از نیروهای دولتی در دیرالزور هستند که موفق نشده اند.

مشاور وزیر امور خارجه با اشاره به نیروهایی که آتش بس را به ضرر خودشان می بینند گفت: داعش، فتح الشام آن ها هم بعضی از گروه هایی که منافع خارجی را ترجیح می دهند به این علت که از خارجی ها پول می گیرند و از منافع خودشان مثل احرار الشام، جیش الاسلام با آتش بس مخالفند.

شیخ الاسلام به عنوان اینکه آمریکایی ها نمی خواهند سندهای توافق منتشر شود عنوان داشت: به این علت که به نفع خودشان نمی دانند و در داخل آمریکا اختلاف نظر بین جناح های تندرو و وابسته به کارخانه های اسلحه سازی که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا و جمهوری خواهان اختلاف نظراست.

مشاور وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا "خان طومان" دیگری اتفاق خواهد افتاد عنوان داشت: ما به اندازه کافی تجربه داریم و اجازه نمی دهیم که خان تومان دیگری اتفاق بیفتد و حواسمان جمع است. قرار شد در کاستلو عقب نشینی صورت بگیرد و نیروهایی که اسلحه سبک در اختیار دارند تا 500 متر جاده اسلحه سنگین به 3.5 کیلومتری جاده منتقل شود و دولت سوریه این کار را انجام داد ولی معارضین به این توافق پایبند نبوده و دولت سوریه مجدد به جای خود بازگشت ما به خان تومان توجه داریم و اجازه تکرار شدن "خان طومان 2 " را نمی دهیم.

شیخ الاسلام با اشاره به دستاوردهای سفر وزیر امور خارجه به ونزوئلا افزود: ما رئیس جنبش عدم تعهد بودیم و این جنبش پس از مجمع عمومی سازمان ملل بزرگترین گردهمایی است موقعیت ما در منطقه در جنبش عدم تعهد و صحنه بین الملل فرصت بسیار خوبی است رئیس جمهور وزیر امور خارجه با همتایان خودشان تبادل نظر کنند و این کار بسیار خوب و پسندیده ای است.

اجازه ورود کالاهای اسرائیلی را نمی دهیم | مسئول کویتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات