طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیاجحافی دیگر در حق اتلتیکومادرید

اجحافی دیگر در حق اتلتیکومادرید

پیروزی قاطع اتلتیکومادرید

اتلتیکو در حالی روز چهارشنبه از بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا میزبانی خواهد کرد که به لطف برنامه ریزی مسئولان لالیگا، 24 ساعت کمتر از این تیم برای آماده سازی فرصت دارد.


اتلتیکو مادرید

طرفداری: در میان 32 تیم حاضر در دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا، اتلتیکومادرید تنها تیمی ست که بازی اش در لیگ داخلی را روز یکشنبه برگزار می کند. اتلتیکویی که در جدال برای صدرنشینی گروه D، روز چهارشنبه از بایرن مونیخ پذیرایی خواهد کرد.


به نقل از AS، مسئولان برگزاری و برنامه ریزی لالیگا بار دیگر در حق اتلتیکومادرید اجحاف کردند. برنامه ای که طبق آن شاگردان سیمئونه روز یکشنبه در ویسنته کالدرون میزبان دپورتیوو لاکرونیا خواهند بود. در حالی که روز چهارشنبه باید در جدالی دشوار برای صدرنشینی در گروه D لیگ قهرمانان اروپا، از بایرن مونیخ پذیرایی کنند. نگاهی به برنامه 31 تیم دیگر حاضر در لیگ قهرمانان اروپا نشان می دهد که اتلتیکو تنها تیمی ست که علی رغم حضور در چمپیونزلیگ، بازی اش در لیگ داخلی را روز یکشنبه برگزار می کند.


در توضیح دقیق تر، از میان 32 تیم حاضر در مرحله گروهی، 7 تیم شامل: دورتموند، پاریسن ژرمن، پورتو، بروخه، دیناموزاگرب، لودوگورتس و لژیا ورشو بازی های خود در لیگ داخلی را امروز (جمعه) برگزار می کنند و 24 تیم دیگر فردا به مصاف حریفان خود خواهند رفت. در این میان اینکه چرا اتلتیکو باید روز یکشنبه به میدان برود مشخص نیست. مقایسه برنامه سه تیم اسپانیایی دیگر حاضر در لیگ قهرمانان اروپا نیز بار دیگر بر ابهامات این برنامه ریزی می افزاید. بارسلونا، رئال مادرید و سویا، هر سه، روز شنبه در لالیگا بازی خواهند کرد.


البته این نخستین باری نیست که برنامه بازی های اتلتیکومادرید را در بدترین زمان ممکن قرار می دهند. چند هفته پیش بود که بازی اتلتیکو مقابل سلتاویگو را به بهانه جذب مخاطب بیش تر نسبت به بازی حساس منچسترسیتی و منچستر یونایتد - که از ساعت 13:30 شروع می شد - در چین، به ساعت 13 (به وقت محلی) منتقل کردند در حالی که در آن روز تمام نگاه ها معطوف به دربی شهر منچستر بود. اتلتیکو اگرچه آن بازی را با 4 گل پیروز شد اما بعد از بازی سیمئونه به شدت از برنامه ریزی مسئولان لالیگا شاکی بود.


مورد دوم جذاب تر است. فصل گذشته اتلتیکو باید برای برگزاری دور رفت مرحله 1/8 نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آیندهوون در روز چهارشنبه، به هلند سفر می کرد. با این حال در کمال تعجب، دربی مادرید در هفته ای که خبری از بازی های اروپایی نیز نبود، برای روز شنبه برنامه ریزی شد و اتلتیکو بدون داشتن فرصت آماده سازی، باید در سانتیاگو برنابئو به مصاف رئال مادرید می رفت. دیداری که البته شاگردان سیمئونه در آن با تک گل گریزمان، رئال را مغلوب کردند.


پاسخ مسئولان برگزاری لالیگا 


گفته می شود علت برگزاری دیدار اتلتیکومادرید و دپورتیوو لاکرونیا در روز یکشنبه به این علت است که دپورتیوو بازی قبلی خود را روز پنج شنبه برگزار کرده و نمی توانسته روز شنبه بازی بعدی خود را برگزار کند. با این حال، این علت اصلا منطقی نیست. چه مسئول برنامه ریزی لالیگا که می دانست اتلتیکو هفته پس هم باید با دپور بازی کند و هم در لیگ قهرمانان اروپا به میدان برود، نباید بازی هفته چهارم دپورتیوو مقابل آلاوز را برای روز دوشنبه برنامه ریزی می کرد تا چنین مشکلاتی ایجاد شود.

توقف اتلتیکومادرید / پیروزی دشوارکهکشانی ها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات