طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاجماع کشورهای عضو سازمان ملل در خصوص مبارزه با مقاومت آنتی بیوتیکی

اجماع کشورهای عضو سازمان ملل در خصوص مبارزه با مقاومت آنتی بیوتیکی

خیز بلند کویت برای عضویت در شورای امنیت سازمان ملل

قرار است همه 193 کشور عضو سازمان ملل توافق نامه ای را برای مبارزه با بزرگترین تهدید پزشکی نوین به امضا برسانند.

امضای توافق نامه, الکساندر فلمینگ, مقاومت دارویی, اجماع کشورهای عضو سازمان ملل خصوص مبارزه مقاومت آنتی بیوتیکی

امضای توافق نامه, الکساندر فلمینگ, مقاومت دارویی, آنتی بیوتیک, جایزه نوبل, خبرگزاری, پزشکی نوین, عفونت, کاشف آنتی بیوتیک, سازمان ملل, بین الملل, مجمع عمومی سازمان ملل, مقاومت آنتی بیوتیکی, بزرگترین تهدید پزشکی نوین

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین، همه 193 کشور عضو سازمان ملل متحد قرار است توافق نامه ای را درباره مبارزه با «بزرگترین تهدید پزشکی نوین» یعنی مقاومت آنتی بیوتیکی در جلسه امروز به امضا برسانند.


این توافق پیش از تشکیل جلسه مجمع عمومی سازمان ملل برای بحث در خصوص این مسئله حاصل شده بود. مقاومت آنتی بیوتیکی، چهارمین مسئله در ارتباط با سلامتی است که تاکنون مجمع عمومی درباره آن تشکیل جلسه داده است.


تخمین زده می شود هر ساله حدود 700 هزار نفر بر اثر ابتلا به عفونت هایی که در مقابل آنتی بیوتیک ها مقاوم شده اند، جان خود را از دست می دهند. گرچه احتمال می رود این میزان در مقابل رقم واقعی ناچیز باشد؛ زیرا نظامی جهانی برای بررسی این موضوع وجود ندارد.


دانشمندان دهه ها پیش درباره تهدید مقاومت آنتی بیوتیکی هشدار داده بودند. «الکساندر فلمینگ،» کاشف آنتی بیوتیک، هنگامی که در سال 1945 جایزه نوبل خود را دریافت می کرد درباره این بحران قریب الوقوع هشدار داد.مقاومت های آنتی بیوتیکی، خطری بزرگ برای سلامت انسان در قرن بیست و یکم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات