طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاقطعال دیدار اوباما و روحانی در نیویورک

اقطعال دیدار اوباما و روحانی در نیویورک

دیدار اقطعالی نواز شریف با روحانی در نیویورک

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست سران سازمان ملل گفت: هر سال امکان دیدار آنها بوده و ما همیشه آمادگی داریم که ملاقات بین آنها پیش بیاید.


مجمع عمومی سازمان ملل متحد

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست سران سازمان ملل گفت: هر سال امکان دیدار آنها بوده و ما همیشه آمادگی داریم که ملاقات بین آنها پیش بیاید.

سحر نوروز زاده که به تازگی به سمت سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا منصوب شده است گفت: من در گروه سیاستگذاری وزیرخارجه آقای کری و مسئول تیم ایران هستم.

نوروز زاده درباره کارش می گوید: کار من این است که تحقیقات مختلفی را برای سیاستگذاری طولانی مدت و استراتژیک انجام می دهم و نقل از آن را به وزیر خارجه ارائه می دهم.

احتمال دیدار اوباما و روحانی در نیویورک

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در ادامه درباره احتمال دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست سران سازمان ملل نیز گفت: همانطور که می دانید در سال 2013 یکبار تماس تلفنی در حاشیه نشست سازمان ملل بین دو رئیس جمهور انجام شد.

وی معتقد است طرف ایرانی هنوز آمادگی دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا را ندارد و به گفته نوروز زاده، آمریکا این مساله را درک می کند.

برجام

سحر نوروز زاده در بخشی از گفتگو خود به برجام نیز اشاره کرده و در این باره می گوید: برای برجام یک کمیسیون مشترک داریم که وظیفه آن نظارت بر اجرایی شدن برجام است. ملاقات های مختلفی گاهی در حد وزیر برگزار می شود و این نشان دهنده این است که برجام برای همه این کشورها اهمیت دارد.

در هفته های اخیر برخی مقام های ایران از جمله حسن روحانی، آمریکا را به کوتاهی در اجرای برجام متهم کردند اما سحر نوروز زاده می گوید آمریکا خدماتی را برای بانک های جهانی ارائه می دهد تا آنها را از بی خطر بودن معامله با ایران پس از برداشتن تحریم ها مطمئن کند.

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در ادامه می گوید: آمریکا همه تعهداتش را بر اساس برجام انجام داده است و به دنبال این هستیم تا مردم ایران نیز منفعت اقتصادی برجام را در زندگی روزمره اشان احساس کنند، به خاطر این هم  است که تیم های متفاوت به سراسر جهان فرستاده ایم تا به بانک ها و کمپانی های بین المللی توضیح دهند تا چه درهای تجاری با ایران پس از اجرایی شدن برجام باز شده است.

وی در ادامه گفت: باید یادمان باشد که فقط 8 ماه از اجرایی شدن برجام می گذرد و حدود 10 سال بود که جامعه بین المللی نگرانی های شدیدی درباره برنامه هسته ای ایران داشتند، ولی حتی در همین 8 ماه هم اتفاق های اقتصادی مهمی اتفاق افتاده، منجمله فروش نفت ایران بیش از 2 برابر شده، با صدها بانک نیز ارتباط برقرار کرده اند و قراردادهای زیادی منعقد کرده اند ولی خب، این یک آغاز است ولی آغاز مثبت و مهمی است.

نوروززاده در ادامه افزود: تا موقعی که ایران به تمام تعهدات هسته ای پایبند باشد ما هم کاملا به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند خواهیم بود. و قبلا هم اشاره کرده ایم که هر لایحه ای که سعی در پیشگیری از اجرایی شدن برجام باشد دولت وتو خواهد کرد.

اوباما و العبادی در نیویورک دیدار کردند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات