طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیاحیای امر به معروف وظیفه همه مردم است

احیای امر به معروف وظیفه همه مردم است

احیای امر به معروف وظیفه کارکنان دولت است

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به روایتی مبنی بر اینکه چهار گناه خیانت، دزدی، دروغ و زنا ویران کننده خانه و جامعه است گفت: نگوییم آب از سر گذشته است، زیرا ما وظیفه داریم امر به معروف کنیم.

قم, ایت الله مکارم, امر به معروف, احیای امر معروف وظیفه مردم

قم, ایت الله مکارم, امر به معروف
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت الله مکارم شیرازی امروز در ابتدای درس خارج فقه و اصول خودگفت: پیامبر (ص)فرمودند چهار چیز است که اگر یکی از آن ها هم وارد خانه ای بشود آن خانه ویران و خراب خواهد شد؛ خیانت، سرقت، شرب خمر و زنا.


این مفسر قرآن افزود: متاسفانه دنیای امروز مبتلا به هر چهار مورد است و انواع و اقسام خیانت ها اعم از کلاهبرداری و ... وجود دارد و می بینیم برای درآمدهای نامآغاز راه های مختلفی درست می کنند و در فضای مجازی تبلیغ دارند.


این مرجع تقلید اظهار کرد: جهان در حال ویران شدن است و در عین حال بیشترین ثروت های جهان در راه ساختن سلاح های مخرب مصرف می شود؛ در یک آن یک هواپیما زده می شود که میلیون ها دلار پول آن است در حالی که در هر سال میلیون ها نفر در آفریقا بر اثر گرسنگی می میرند و چقدر بیمارانی هستند که برای نداشتن دارو می میرند و افرادی که نمی توانند به دلیل بی پولی تحصیل کنند.


این مرجع تقلید بیان کرد: این همه درآمدهای نفتی در عربستان وجود دارد که آل سعود خبیث آن در راه کشتار مسلمین استفاده می کند و اگر این ثروت در راه آبادنی صرف شود آیا فقیری خواهد بود.


استاد برجسته حوزه گفت: الان در خود مدینه فقرای زیادی وجود دارند و عجب این است که در کنار مخروبه های فقرا برج سازی کرده اند و پول های خود را در راه قتل و نابودی مسلمین در کشورهای دیگر اسلامی به کار گرفته اند.

آیت الله مکارم عنوان کرد: ما دو وظیفه داریم، وظیفه اولمان این است که به اندازه توان امر به معروف و نهی منکر کنیم و نگوییم دیگر آب از سر گذشته است و وظیفه دوم هم دعای برای تعجیل فرج آقا امام زمان(عج) است.


احیای امر به معروف و نهی از منکردر جامعه وظیفه ای همگانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات