طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اختتامیه جشنواره انگور

اختتامیه جشنواره انگور

برگزاری اختتامیه جشنواره «جاده ولایت» در صحن بارگاه رضوی

شهردار ارومیه در اختتامیه چهارمین جشنواره انگور گفت: جشنواره انگور نگاه های مردم ایران را به سمت انگور ارومیه جلب کرد.

اختتامیه, انگور, ارومیه, اختتامیه جشنواره انگور

اختتامیه, انگور, ارومیه, آذربایجان غربی, جشنواره
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره انگور با بیان حضور میهمانانی از کشور های ترکیه، عراق، آذربایجان ، ایتالیا و آلمان در جشنواره گفت: امیدواریم امسال شاهد جذب سرمایه گذاران خارجی باشیم و بتوانیم با استفاده از این ظرفیت اقتصاد استانمان را توسعه دهیم.

وی با اشاره به اینکه 20درصد بازدید کنندگان از سایر استانها بودند، اظهارکرد: بیش از 200 هزار نفر از جشنواره انگور بازدید کردند و امسال جشنواره با استقبال گسترده تری نسبت به سال گذشته برگزار شد و نگاه ها را به سمت انگور ارومیه جلب کرد.

حضرت پور، ایجاد شادابی در زندگی ماشینی کنونی را یکی از اهداف مهم این جشنواره عنوان کرد و گفت: زندگی ماشینی سبب ایجاد مشکلات روحی و روانی در زندگی بسیاری از زنان خانه دار شده است و برگزاری جشنواره ای همچون جشنواره انگور می تواند باعث حل بسیاری از مشکلات و ایجاد شور و نشاط در زندگی آنان شود.

شهردار ارومیه با اشاره به اینکه این جشنواره فرصتی برای معرفی آداب و رسوم باستانی مردم ارومیه در مراحل برداشت و فرآورده های انگور بوده است، گفت: قدمت تولید برخی مشتقات از جمله سبزه و دوشاب به سالهای بسیار دور می رسد و نباید در سایه بی توجهی به دست فراموشی سپرده شود، لذا برگزاری این جشنواره ملی فرصتی برای زنده نگه داشتن این ظرفیت ها و توانمندی ها است.

حضرت پور با اعلام اینکه 30 درصد کشاورزان ارومیه از فروش محصولات انگور و باغداری امرار معاش می کنند، افزود: بر این اساس شهرداری ارومیه تلاش کرده تا برگزاری جشنواره ها رونق گردشگری را موجب شود و به سبب آن کاهش بیکاری رقم می خورد.

شهردار ارومیه با بیان اینکه کارخانه کنسانتره تنها به 10هزار تن انگور برای خرید نیاز داشت افزود: با پیشنهاد قیمت 600 تومان برای تبدیل انگور به کنستانتره بسیاری از باغدار ضرر زیادی را متحمل شدند و باید به فکر صادرات و توسعه بسته بندی و ایجاد کمپانی هلدینگ باشیم.

وی با اشاره به اقدامات دیگر شهرداری ارومیه در جهت حمایت از انگور گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده در جهت حمایت از انگورکاران با غرفه داران میادین ارومیه جلسه ای ترتیب داده و از آنان درخواست کردیم که هر کیلو انگور را کمتر از یک هزار و 500 تومن خریداری نکنند.

شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: این اقدام سبب حمایت جدی از انگورکاران شد و هم اکنون روزانه 7 هزار تن انگور در میادین میوه ارومیه به فروش می رسد.

لازم به ذکر است در این برنامه، به پاس گرامیداشت مقام والای پدران و احترام به بزرگان مراسم شستن پای پدران توسط فرزندان برگزار شد که شهردار ارومیه نیز اقدام به پاشویه کردن یکی از شهروندان کرد.

جشنواره انگور در ایواوغلی خوی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات