طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیاختلاف فاحش قیمت آیفون ۷ در سایت اپل و بازار تهران جدول

اختلاف فاحش قیمت آیفون ۷ در سایت اپل و بازار تهران جدول

اختلاف عمده قیمت آیفون 7 و 7 پلاس در بازار ایران و سایت اپل

درحالی تنها چند روز از عرضه تلفن های همراه آیفون ۷ و +۷ می گذرد که شاهد اختلاف فاحش و قابل تامل قیمت این کالا در بازار تهران نسبت به سایت APPLE هستیم.

قیمت آیفون, سایت اپل, بازار تهران, اختلاف فاحش قیمت آیفون سایت اپل بازار تهرانجدول

قیمت آیفون, سایت اپل, بازار تهران
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرها حاکی از این بود که قرار است با توجه صدور مجوز برای ۱۴ کمپانی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور ثبت سفارش برای واردات گوشی های آیفون با نشان تجاری APPLE نه تنها از ایجاد حباب و بازار مکاره عرضه و فروش این محصول در ایران پیشگیری به عمل آید، بلکه به مشتریان این برند توسط کمپانی های اعلام شده خدمات بعد از فروش ارائه شود. اتفاقی که نه تنها در عمل با عرضه تلفن های همراه آیفون ۷ و +۷ و ورود آن به بازار ایران رخ نداد، بلکه شاهد فروش آیفون های ۷ و +۷ با قیمت های بسیار بالا و نجومی هستیم.

مسئله قابل تامل اینکه قیمت کف و سقف محصولات جدید تلفن همراه آیفون در سایت APPLE به ترتیب مربوط به Iphone۷ با حافظه ۳۲ گیگا بایت به قیمت ۶۴۹ دلار معادل ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و با حافظه ۲۵۶ گیگابایت به قیمت ۹۶۹ دلار معادل ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان تعیین شده است Iphone+۷ jet black. این درحالی است که Iphone۷ بلافاصله بعد از عرضه در بازار تهران به قیمت ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می رسد که حکایت از اختلاف ۲ میلیون تومانی در مورد کم قیمت ترین محصول آیفون ۷ عرضه شده در بازار ایران و شرکت اپل دارد.

این تفاوت قیمت به همین جا ختم نمی شود، چرا که با بالارفتن مدل و میزان حجم تلفن های همراه آیفون ۷ و +۷ شاهد بالارفتن اختلاف قیمت محصول عرضه شده در سایت APPLE و بازار تهران هستیم.

هرچند هنوز Iphone+۷ jet black به عنوان گران قیمت ترین محصول آیفون به بازار ایران وارد نشده، اما با قیاس قیمت Iphone۷ jet black با حافظه ۲۵۶ گیگابایت به عنوان بالاترین مدل گوشی تلفن همراه آیفون وارد شده به ایران به اختلاف حدود ۹ میلیون تومانی عرضه این محصول در بازار تهران و سایت APPLE پی می بریم. Iphone۷ jet black در سایت APPLE با حافظه ۲۵۶ گیگابایت به قیمت ۸۴۹ دلار معادل۳ میلیون تومان عرضه می شود، در حالی که Iphone۷ jet black با حافظه ۲۵۶ گیگابایت به قیمت ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار تهران به فروش می رسد.

قیمت انواع تلفن های همراه آیفون ۷ و +۷ در سایت APPLE در جدول زیر آورده شده است.

مدلمیزان حافظه (GB)قیمت به دلار ($)
Iphone۷۳۲۶۴۹
Iphone۷۱۲۸۷۴۹
Iphone۷۲۵۶۸۴۹
Iphone۷ jet black۱۲۸۷۴۹
Iphone۷ jet black۲۵۶۸۴۹

Iphone۷+

۳۲۷۶۹
Iphone۷+۱۲۸۸۶۹
Iphone۷+۲۵۶۹۶۹
Iphone۷+ jet black۱۲۸۸۶۹
Iphone۷+ jet black۲۵۶۹۶۹

قیمت انواع محصولات عرضه شده تلفن همراه آیفون ۷ و +۷ در بازار تهران نیز در جدول زیر آورده شده است. نکته قابل اشاره اینکه کماکان تمامی محصولات تلفن همراه آیفون ۷ و +۷ در که سایت APPLE از آن ها رونمایی شده در بازار ایران وجود ندارد و با گذشت زمان حتما بازار این محصول جدید همچون مدل های قبلی برند APPLE اشباع خواهد شد.

مدلمیزان حافظه (GB)رنگقیمت به تومان
Iphone۷۳۲Black۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
Iphone۷۱۲۸Black۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
Iphone۷۱۲۸Gold۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
Iphone۷۲۵۶Black۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان
Iphone۷۲۵۶Rose Gold۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

Iphone۷+

۱۲۸Rose gold۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
Iphone۷ jet black۲۵۶jet black۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانمسئله دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که در سایت APPLE رنگ تلفن همراه به هیچ وجه در قیمت آن موثر نیست و تمامی تلفن های همراهی که در رنگ های Gold, Silver, black و Rose Gold عرضه می شوند از قیمت یکسانی برخوردارند و این موضوعی است که در بازار فروش تلفن های همراه آیفون در ایران از آن سوء استفاده شده و همواره در زمان عرضه مدل های قبلی این برند نیز شاهد تفاوت قیمت ها در رنگ های متفاوت بودیم. اتفاقی که در هیچ کجای جهان به جز بازار فروش موبایل تلفن همراه در ایران رایج نبوده و غیرقانونی است.

منبع:ایسنا

اختلاف فاحش قیمت آیفون 7 در سایت APPLE و بازار تهران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات