طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ارائه تسهیلات برای نوسازی بافت های فرسوده

ارائه تسهیلات برای نوسازی بافت های فرسوده

پرداخت تسهیلات برای نوسازی بافت های فرسوده

مدیر کل راه و شهر سازی استان کرمانشاه گفت:از جعیت 400هزار نفری ساکن در بافت های ناکارآمد شهری استان ، 300 هزار نفر در شهر کرمانشاه هستند.

تسهیلات, نوسازی, کرمانشاه, ارائه تسهیلات نوسازی بافت فرسوده

تسهیلات, نوسازی, کرمانشاه, بافت فرسوده

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛بهادری با اشاره به اینکه،در استان 2 هزار و 200 هکتار بافت فرسوده وجود دارد که این رقم در شهر کرمانشاه یک هزار و 228 هکتار است،گفت:از جمعیت یک میلیون نفری شهر کرمانشاه حدود 300 هزار نفر در محلات فقیرنشین زندگی می کنند و این در حالی است،که بافت های قدیمی شهر از ساکنان اولیه خودخالی شده و معمولا افراد فقیر در این نقاط سکنی گزیده اند.


وی گفت:در نگاه دولت یازدهم با تشکیل ستاد ملی مقابله با بافت های فرسوده و پیرو آن تشکیل این ستاد در استان و شهرستان ها،ساماندهی این مهم، جامع مورد بررسی قرار گرفته، به این معنی که مسایل اجتماعی، توانمند سازی اقتصادی و بهسازی کالبد ساختمان ها با هم در نظر گرفته می شود و همسو با این هدف در آبانماه 93 مصوب شد که دولت متعهد به پرداخت 10 درصد سود جاری بانک ها در تسهیلات اعطایی به منظور تشویق نوسازی در بافت های فرسوده باشد.

بهادری نرخ این تسهیلات را برای شهر کرمانشاه 400 میلیون ریال و برای شهرهای استان 300 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: در سال 93 حدود 840 فقره تسهیلات و سال 94 نیز یک هزار و 700 فقره تسهیلات به استان ابلاغ شده که تاکنون در مجموع 850 فقره آن پرداخت شده است.

وی از ساخت یک مدرسه در محله شاطرآباد کرمانشاه در تکمیل زنجیره پروژه هایی که از قبل در این محله انجام شده و نیز ساخت پارک در شهرک شهدای شهر سنقر در راستای برنامه های محرک نوسازی خبر داد.

بهادری، امسال نیز 100 میلیارد ریال اعتبار به این منظور تخصیص داده شده که قرار است با هزینه 20 میلیارد ریال یک خانه محله در فیض آباد کرمانشاه به منظور آموزش زنان سرپرست خانوار احداث شود؛ همچنین مطالعات بازآفرینی خیابان حداد عادل (آبشوران) با محوریت تکیه معاون الملک هم در دست اقدام اعلام کرد.

شروع پرداخت وام 70 میلیونی نوسازی بافت فرسوده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات