طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاراده ایران و اسلوونی توسعه روابط دوستانه است

اراده ایران و اسلوونی توسعه روابط دوستانه است

اقلیم کردستان خواستار ادامه روابط دوستانه با ایران اَست

رییس جمهور کشورمان گفت: باید از ارتباط بخش های خصوصی ایران و اسلوونی حمایت کرد.

رییس جمهور اسلوونی, دیدار, روابط ایران و اسلوونی, اراده ایران اسلوونی توسعه روابط دوستانه

رییس جمهور اسلوونی, دیدار, روابط ایران و اسلوونی, پسابرجام, بخش های خصوصی دو کشور, حسن روحانی
به نقل از حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه به وقت محلی در حاشیه حضور در نیویورک به منظور سخنرانی در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دیدار رئیس جمهوری اسلوونی و با اشاره به روابط دوستانه دو کشور در دهه های گذشته، اظهار داشت: امروز پس از برجام فرصت بهتر و مناسب تری برای توسعه هر چه بیشتر روابط فراهم آمده و باید از این فرصت برای تعمیق روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به نفع دو ملت و ملت های منطقه به خوبی استفاده کرد.


رئیس جمهوری توسعه همکاری های بانکی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بی تردید توسعه روابط اقتصادی نیازمند فعال شدن مناسبات بانکی است و در این زمینه لازم است همکاری های نزدیکی بین بانک های دو کشور برقرار شود.


روحانی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ممتاز ایران در منطقه خاطرنشان کرد: ایران مسیر اتصال شرق اروپا و مدیترانه به اقیانوس هند است و این موقعیت ممتاز جغرافیایی در کنار نیروی انسانی تحصیل کرده و منابع انرژی بزرگ در ایران زمینه های مناسبی برای توسعه همکاری و سرمایه گذاری های مشترک است که می توان از این شرایط به منظور بهره برداری از بازار ده ها میلیونی منطقه استفاده کرد.


رئیس جمهوری با استقبال از اعلام بازگشایی سفارت اسلوونی در ایران گفت: این اقدام اسلوونی می تواند در توسعه روابط دولت ها و تسهیل فعالیت سرمایه گذاران دو کشور بسیار موثر باشد.


روحانی با تاکید بر ایجاد روابط نزدیک بین کمپانی های خصوصی دو کشور اظهار داشت: کمپانی های خصوصی ایران و اسلونی باید با توانمندی ها و امکانات یکدیگر آشنا شوند تا زمینه های سرمایه گذاری و همکاری های مشترک را گسترش دهند.


رئیس جمهور اهمیت روابط دو کشور در مسائل منطقه ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: معتقدیم پیچیدگی ها و مشکلات منطقه تنها راه حل سیاسی داشته و نیازمند همکاری همگانی است و دو کشور علاوه بر روابط دوجانبه می توانند در زمینه مسائل مهم منطقه ای از جمله مبارزه با تروریسم همفکری و همکاری های موثری داشته باشند.


رئیس جمهوری اسلوونی: افتتاح سفارت ما در تهران نماد اراده برای توسعه روابط است/ دعوت از روحانی برای سفر به اسلوونی


رئیس جمهوری اسلوونی نیز در این دیدار با تاکید بر علاقمندی و اهتمام کشورش بر توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و برقراری پیوندی قوی تر با ایران گفت: اسلوونی علاقمند است سفارت خود در تهران را بازگشایی کند و این موضوع می تواند پیامی قوی بر اراده اسلوونی در توسعه روابط همه جانبه با تهران باشد.


وی تصریح کرد: ظرفیت های فراوانی برای ارتقای روابط دو کشور به ویژه در زمینه اقتصادی وجود دارد و اراده سیاسی اسلوونی افزایش سطح روابط خود با ایران است و در این مسیر مستقل عمل کرده و توجهی به ناخرسندی برخی ها ندارد.


رئیس جمهوری اسلوونی در ادامه با اشاره به همکاری های منطقه ای ایران و اسلوونی گفت: به عنوان عضو اتحادیه اروپایی بر راه حل سیاسی به عنوان حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه تاکید داریم و معتقدیم ایران در این زمینه از نقش ویژه و تاثیرگذاری برخوردار است.


رئیس جمهوری اسلوونی همچنین در این دیدار از روحانی برای سفر رسمی به کشورش دعوت کرد.توسعه روابط تجاری ایران و هندوستان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات