طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاردوغان، بشار اسد را متهم کرد

اردوغان، بشار اسد را متهم کرد

اظهارات رئیس جمهور ترکیه علیه بشار اسد / بازدید اردوغان اَز فرودگاه آتاترک

رئیس جمهور ترکیه در گفتگو با شبکه خبری آمریکایی، «بشار اسد» همتای سوری خود را به دست داشتن در حمله به کاروان سازمان ملل به حلب متهم کرد.


اردوغان, بشار اسد, ترکیه خبرگزاری فارس: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه که اکنون پس از کمپانی در مجمع عمومی سازمان ملل در آمریکا به سر می برد، ادعا کرد دولت سوریه عامل حمله به کاروان کمک های ادعایی به «حلب» است.

اردوغان در گفتگو با شبکه خبری «ان بی سی» با بیان اینکه دولت سوریه مسئول شکسته شدن آتش بس هفته قبل است، مدعی شد: «مسئول این حمله (به کاوران سازمان ملل) خود رژیم ]بشار[ اسد می باشد.»

وی آتش بس توافق شده میان روسیه و آمریکا را به کودکی که مُرده به جهان آمده شبیه کرده اما گفت امیدوار است مذاکرات میان روسیه، آمریکا و ترکیه بتواند روح تازه ای در آتش بس بدمد.

رئیس جمهور ترکیه در این گفتگو مسائلی را حول اختلافات با آمریکا بر سر حمایت از ائتلاف کردهای شمال سوریه مطرح کرده و با اشاره به گروه تروریستی پ.ک.ک افزود: «ما با دوستان آمریکایی خود در این باره موافق نیستیم. هیچ تروریست خوب یا بدی وجود ندارد. همه تروریست ها بد هستند.»

اردوغان درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیشنهاد «دونالد ترامپ» برای ممنوع کردن مهاجرت مسلمانان به آمریکا را «غیرممکن» توصیف اما از حمایت از یک نامزد خاص اجتناب کرده و گفت: «چیزی که می خواهم این است که اراده مردم ]آمریکا[ اعمال شود.»

وی در پاسخ به این سوال که چرا در زمان پسا-کودتا رسانه ها را سرکوب کرده، ضمن رد این ادعا، تاکید کرد: «اگر ژورنالیست ها چندین سازمان های تروریستی را ترغیب کنند که دولت را سرنگون و قانون اساسی در ترکیه را نابود کنند، آیا می توانیم به آنها چنین اجازه ای را بدهیم؟ نه. ترکیه یک کشور قانونی است.»

بشار اسد باید برود | اردوغان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات