طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی

ارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی

ارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی

این سوال برای مهاجران مطرح است که ارزانترین شهر اروپا برای زندگی کدام است؟

دستمزدها, شهر ارزان, اروپا, ارزان شهرهای اروپا زندگی

دستمزدها, شهر ارزان, اروپا, پناهندگان

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اروپا هر ساله مهاجران زیادی را می پذیرد. این سوال برای مهاجران مقتصد مطرح است که ارزانترین شهر اروپا برای زندگی کدام است؟

در این نوشتار ۹ ارزانترین شهر اروپا برای زندگی معرفی می شوند.


دستمزدها در سراسر اروپا مختلف هستند، اما بالا بودن دستمزد به معنای داشتن استانداردهای بالاتر برای زندگی نیست.


بر اساس نقل از وب گاه گلسدور با عنوان "کدام کشورها در اروپا بهترین استاندارد زندگی را ارائه می دهند؟” برخی شهرها با پایین ترین دستمزد در این مقیاس، کم بودن دستمزدها را با قیمت های پایین هزینه ها جبران می کنند.


شاخص هزینه ی زندگی که وب گاه گلسدور در نظر می گیرد، درآمد است در مقابل "میزان پولی که در کشورهای متفاوت برای خرید یک سبد استاندارد از کالاها و خدمات از جمله مواد غذایی، رستوران ها، حمل ونقل، آب و برق، و اجاره لازم است.”


وب گاه بیزنس اینسایدر نگاهی به ۹ ارزانترین شهر اروپا برای زندگی دارد با ما در این نوشتار همراه باشید:


۹. مارسی – این شهر ساحلی ارزان ترین شهر برای زندگی در فرانسه است اما این کشور به علت هزینه ی نسبتا بالای زندگی، عمدتا در زمینه ی مسکن و اجاره، به طور کلی رتبه ی پایینی در استاندارد جداگانه ی شاخص زندگی وب گاه گلسدور کسب می کند.


۸. گراتس – این شهر به لحاظ وسعت دومین شهر در اتریش است و به عنوان شهر دانشگاهی معروف است و هزینه ی اجاره، غذا، و هزینه های خدمات رفاهی گراتس، یکی از کم ترین ها در این کشور است.


۷. بارسلونا – هفتمین منطقه ی شهری پرجمعیت در اتحادیه ی اروپا است. این شهر حرفه ای ها و گردشگران را از سراسر دنیا جذب می کند اما هزینه های زندگی محلی هنوز هم در مقایسه با دستمزدها پایین است.


۶. لیسبون – وب گاه گلسدور می گوید متوسط دستمزد پولی (در برابر دستمزد بر حسب قوه ی خریدم) در پرتغال فقط در حدود ۱۵.۵۰۰ یورو ( ۱۲،۲۱۰ پوند، ۱۷،۶۴۱ دلار) است اما هزینه های زندگی محلی، یعنی هزینه ی متوسط اقامت در این شهر بیش تر از درآمد افراد نخواهد بود.


۵. آتن – شاید این شهر از بیکاری گسترده و بحران پناهندگان رنج ببرد، اما اگر شغلی داشته باشید، آتن برای زندگی بسیار ارزان است.


۴. تالین – هزینه های زندگی در این شهر فوق العاده ارزان است و با توجه به این که تالین پایتخت سیاسی و مالی استونی است، دستمزدها در حال افزایش هستند.


۳. تسالونیکی (سالونیک) – دومین شهر بزرگ در یونان که کنار دریا قرار گرفته و یک مرکز حمل ونقل زیاد برای این کشور است، و به این ترتیب مشاغل زیادی ارائه می دهد. این شهر به لطف موزه و آثار تاریخی – یک مرکز توریستی نیز است.


۲. پورتو -وب گاه گلسدور می گوید این شهر که دومین شهر بزرگ در پرتغال است، در مقایسه با نیویورک سیتی حدودا ۷۰٪ برای زندگی ارزان تر است.


۱. تارتو – این شهر زیبا دومین شهر بزرگ در استونی است و از سوی این کشور به عنوان "پایتخت خرد” دیده می شود، به علت این که موطن قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه کشور، یعنی دانشگاه تارتو است.

منبع: اقتصاد نیوز

برترین شهرهای توریستی اروپا در 2016
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات