طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ارسال 900 اثر به جشنواره حبیب حرم

ارسال 900 اثر به جشنواره حبیب حرم

تصویر ارسال 550 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره رضوی

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از ارسال 900 اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری شعر حبیب حرم خبر داد.

همدان, جشنواره شعر, جشنواره حبیب حرم, ارسال اثر جشنواره حبیب حرم

همدان, جشنواره شعر, جشنواره حبیب حرم
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مجید فروتن در خصوص برگزاری جشنواره سراسری حبیب حرم که از سه ماه پیش برنامه ریزی شده است، گفت: این جشنواره دوازده مهر به صورت ملی با محوریت سردار همدانی و مدافعان حرم برگزار خواهد شد و تاکنون بیش از 900 اثر از 250 شاعر ملی و بین المللی به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

وی در ادامه در خصوص سالگرد شهید سردار همدانی گفت: در این خصوص 6 کمیته استانی تشکیل شده که بر این مبنا مسؤولیت کمیته فرهنگی هنری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار و دبیری این کمیته نیز به بسیج هنرمندان داده شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به وظایف کمیته فرهنگی هنری برگزاری سالگرد شهید همدانی، عنوان کرد: استفاده از ظرفیت های رسانه ای، تدوین ویژه نامه مخصوص سردار شهید، روایتگری شخصیت شهید همدانی در مدارس همزمان با روز اول سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس، نامگذاری فرودگاه همدان به نام سردار شهید همدانی، برگزاری نمایشگاه تصویر با موضوع سردار، برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی استان با اختصاص موضوع ایثار و شهادت در هفتم مهر در کبودراهنگ و برگزاری عصر شعر مدافعان حرم در پانزده مهر از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: ویژه برنامه اصلی 15 مهرماه همزمان با سالگرد شهادت سردار همدانی در حسینیه امام خمینی(ره) همدان و با حضور مسؤولان لشکری و کشوری برگزار می شود.

فروتن همچنین با اشاره به پیشنهاد آموزش و پرورش مبنی بر نامگذاری 19 مدرسه در نقاط 19گانه به نام شهید سردار همدانی، بر لزوم عملیاتی شدن این اقدام تأکید کرد.

گفتنی است، حضور مسؤولان هیأت ها در روز پانزدهم مهر در مزار شهدا و غبارروبی، طراحی اعلان و بنر سردار همدانی و نصب در ورودی های شهر، روایت گری در باغ موزه دفاع مقدس همدان با محوریت این شهید، رونمایی از سردیس شهید همدانی در باغ موزه و خاطره گویی از شهید در هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام است.


ارسال 115 اثر به دبیرخانه جشنواره تئاتر رضوی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات