طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیاز اینجا بروید | استرالیا به مهاجران غیرقانونی ایرانی

از اینجا بروید | استرالیا به مهاجران غیرقانونی ایرانی

فیلم خودسوزی جوان ایرانی در کمپ های مهاجرت استرالیا

نخست وزیر و وزیر خارجه استرالیا بار دیگر گفتند مهاجرانی که به صورت غیرقانونی به این کشور رفته اند، باید به کشورهای خود بازگردند.


پناهجویان ایرانی

خبرگزاری فارس: «مالکوم ترنبال» نخست وزیر استرالیا بار دیگر خواستار بازگشت مهاجران غیرقانونی، از جمله ایرانی ها، به کشورهایشان را خواستار شد.

وی که برای کمپانی در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده، در نشستی با موضوع پناهجویان، گفت: «بسیار مهم است که کشورها، خواه به صورت داوطلبانه خواه غیرداوطلبانه، شهروندانشان را که با پناهندگی آن ها موافقت نشده، بپذیرند.»

به نوشته پایگاه «استریلین فایننشال ریویو»، در حال حاضر حدود 8000 تبعه ایران به علت مهاجرت غیرقانونی، یا در استرالیا و یا در اردوگاه های پناهجویان در جزیره «مانوس» گینه نو در دستگیر به سر می برند.

دولت ایران اعلام کرده تنها در صورتی این افراد را به کشور بازمی گرداند که خودشان قصد بازگشت داشته باشند. با این حال، کانبرا اصرار دارد که این افراد باید به اجبار به ایران بازگردانده شوند.

ترنبال در صحبت های خود گفت یکی از راه هایی که به پایان قاچاق انسان کمک می کند، این است که کشورها اتباع خود را بازبعد بگیرند.

«جولی بیشاپ» وزیر خارجه استرالیا، که او هم به همراه ترنبال به نیویورک سفر کرده، پیش از این هم در دیدار با مقامات ایرانی درخواست های مشابهی را مطرح کرده است. وی می گوید همچنان مصمم است که به مذاکره با تهران ادامه دهد.

وی در این رابطه گفت: «واقعیت ساده ای که وجود دارد این است که آن ها ایرانی هایی هستند که به آن ها پناهندگی داده نشده و باید به ایران بازگردند.»

در روز نخست ریاست جمهوری ام، مهاجران جنایتکار غیرقانونی را اخراج می کنم! | ترامپ
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات