طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیدر استقلال یک هدف داریم؛ قهرمانی! | اسماعیلی

در استقلال یک هدف داریم؛ قهرمانی! | اسماعیلی

طالبان، تجمع سالروز استقلال کشور را در کنر هدف قرار دادند

فرشید اسماعیلی یکی از بازیکنانی است که می توان او را ثمره جوان گرایی استقلال در دو فصل اخیر دانست، بازیکنی که توانست در استقلال جایی برای خود دست و پا کند و الآن یکی از گزینه های جدی برای دعوت شدن به تیم ملی است.

ورزش سه: فرشید اسماعیلی یکی از بازیکنانی است که می توان او را ثمره جوان گرایی استقلال در دو فصل اخیر دانست، بازیکنی که توانست در استقلال جایی برای خود دست و پا کند و الآن یکی از گزینه های جدی برای دعوت شدن به تیم ملی است. اسماعیلی در بازی مقابل ماشین سازی و در داربی نمایش فوق العاده ای داشت و در دیدار با ذوب آهن هم یکی از عوامل پیروزی استقلال بود.

پس از درخشش در بازی مقابل پیکان، به عنوان بازیکن فیکس خودت را به ترکیب اصلی تحمیل کردی...

تیم ما یک تیم یک دست است، ما در تیم مان بازیکنان بزرگ و مطرح زیادی داریم و در عین حال جوانانی در استقلال وجود دارند که با استعداد و پشتکار عمده در خدمت تیم هستند. وقتی آقای منصوریان بارها در گفتگو هایشان تاکید کردند که در استقلال هیچ بازیکنی فیکس نیست، این یک پیام روشن برای بازیکنان جوان تر تیم بود که با انگیزه بالا تلاش کنند تا به ترکیب برسند. هر چند که من معتقدم فرقی ندارد چه کسی بازی کند و چه کسی نیمکت نشین باشد، مهم شادی دل میلیون ها هواداران و سربلندی استقلال بزرگ است بقیه مسائل دیگر اهمیتی ندارند.

با این شرایط گویا کار کردن با منصوریان برای تو لذت بخش است...

هر مربی تفکرات خودش را دارد، من این شانس را داشتم که با مربیان بزرگی در استقلال کار کنم، کار کردن با هر مربی مثل یک ترم دانشگاه است و به نظر من بازیکن باید از هر مربی نکات زیادی را یاد بگیرد و وقتی بازیکنی با سن من شانس این را پیدا می کند که با سه مربی بزرگ کار کند، باید از این شرایط استفاده کند. کار کردن با منصوریان جالب های خاص خودش را دارد و من هر بار از او و کادرش نکات جدیدی یاد می گیرم.

پیش بینی می شود با این شرایط به تیم ملی دعوت شوی، فکرش را می کردی؟

دعوت شدن و بازی کردن در تیم ملی، مثل یک رویا است، من نمی دانم به تیم ملی دعوت می شوم یا نه اما آرزو دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم. من در تمام بازی هایم سعی می کنم بهترین نمایش خودم را داشته باشم تا هم هواداران تیم راضی باشند و هم سرمربی تیم ملی. من می دانم که آقای کی روش تمام بازی ها را به دقت می بیند و منم مثل تمام بازیکنان دوست دارم با پیراهن مقدس تیم ملی برای کشورم بازی کنم، اگر من به تیم ملی دعوت شوم به رویایم رسیده ام و اگر این اتفاق نیفتد برای تیم ملی و آقای کی روش برای رسیدن به جام جهانی آرزوی موفقیت می کنم و تلاشم را چند برابر می کنم تا در اردوهای دیگر نظر آقای کی روش را جلب کنم. اما فعلا ترجیح می دهم تا لیستی منتشر نشده در این باره صحبتی نکنم.

استقلال بحران را پشت سر گذاشت؟

بحرانی در کار نبود، این حرف ها درباره تیم ما درست نبود. ما بدشانس بودیم و اگر نصف توپ هایمان گل می شد الان با اختلاف صدرنشین بودیم. تیم ما در خلق موقعیت نمره خوبی کسب کرده و مهاجمان ما در هر بازی فرصت های زیادی به دست می آوردند، این همه موقعیت گل شانسی نیست، روی تک تک آنها کار شده و پشت هر برنامه تاکتیکی ما فکر شده است.

با این شرایط به آینده استقلال خوش بینی؟

خوش بینی وجود ندارد، ما برای یک هدف در استقلال جمع شده ایم و آن قهرمانی است، ممکن است در نهایت به این هدف برسیم یا نرسیم، اما در اینکه هدف ما قهرمانی است تردیدی وجود ندارد. برای تیمی که می خواهد قهرمان شود، همه بازی ها به یک اندازه سخت است، باید همه بازی ها را ببریم. ما استقلالیم باید برنده شویم!

نکته مهم درباره استقلال این فصل این است که هواداران پشت تیم را خالی نکردند...

وقتی در داربی به زمین آمدیم و دیدیم هواداران آنها در استادیوم هستند و جایگاه های ما خالی است، مشخص بود که اتفاقی رخ داده، اما می دانستیم هواداران پشت تیم را خالی نکرده اند، چراکه چند روز قبلش در بازی مقابل ماشین سازی هواداران بیشتری نسبت به داربی آمده بودند. خدا را شکر می کنم که برای این هواداران بازی می کنم، کسانی که فوتبال را می فهمند و متوجه هستند اگر استقلال چند هفته ای جایگاه خوبی در جدول نداشت، این اتفاقی بوده و الآن دوباره با حمایت همان هواداران به مسیر اصلی خودش بازگشته است.

بازیکنان قدر پیراهن استقلال را می دانند | اسماعیلی
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات