طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اسپانیا توافق صلح در افغانستان را نشانی از امید دانست

اسپانیا توافق صلح در افغانستان را نشانی از امید دانست

توافقنامه صلح میان حکومت افغانستان و حزب اسلامی حکمتیار امضا شد

دولت اسپانیا با ابراز خرسندی از توافق صلح به دست آمده بین دولت افغانستان و حزب اسلامی (حکمتیار)، آنرا نشانه ای از امید در جامعه افغانستان دانست.

مذاکرات افغانستان, اسپانیا, جامعه افغانستان, اسپانیا توافق صلح افغانستان نشانی امید دانست

مذاکرات افغانستان, اسپانیا, جامعه افغانستان, توافق صلح افغانستان, سیاست خارجی, اتحادیه اروپا, حزب اسلامی حکمتیار

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، وزارت خارجه اسپانیا روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: امضای این توافق به فعالیت خشونت آمیز این گروه پایان داده و دری را برای ادغام صلح آمیز اعضای آن در جامعه افغانستان باز می کند.

وزارت خارجه اسپانیا ادامه داد: این نتیجه حاصل شده از طریق مذاکرات بین افغان ها است که یک نشانه امید به جامعه افغانستان و به جامعه بین المللی منتقل می کند و اهمیت ترویج روندهای سیاسی سازنده در افغانستان را برجسته می سازد.

وزارت خارجه اسپانیا با ابراز امیدواری که همه طرفین به طور قاطعانه برای موفقیت این مرحله جدید به رغم مشکلاتی که ممکن است در طول راه به وجود آید از این امر دفاع کرده و این تعهد راه را برای صلح و آشتی ملی در افغانستان را تسهیل بخشد، داشته باشد.

ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپا پرس نوشت: بیانیه امور خارجه ادامه می دهد که دولت به بیانیه ای که روز پنجشنبه از سوی «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا صادر شد و در آن خواهان اجرای سریع این توافق شده، می پیوندد.

اسپانیا توافق صلح با شورشیان فارک را به کلمبیا تبریک گفت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات