طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیاظهارات جدید کری درباره ایران در شورای امنیت

اظهارات جدید کری درباره ایران در شورای امنیت

عربستان پیامی اعتراض آمیز را ضد ایران به شورای امنیت ارسال کرد | العربیه

جان کری، وزیر خارجه آمریکا در نشستی در شورای امنیت درباره «پیمان منع جامع آزمایش های اتمی» گفت که ایران با توافق «برجام»، این موضوع را برای جهان روشن کرده که مایل است از مسیر سلاح های اتمی فاصله بگیرد.

کره شمالی, وزیر خارجه آمریکا, شورای امنیت, اظهارات کری ایران شورای امنیت

کره شمالی, وزیر خارجه آمریکا, شورای امنیت, جان کری
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر خارجه آمریکا با توجه به قطع روابط دیپلماتیک تهران و واشنگتن پس از وقوع انقلاب اسلامی تصریح کرد که حصول توافق هسته ای، بعید به نظر می رسیده است.


«جان کری» گفت: «دو کشوری که از سال 1979 با یکدیگر صحبت نکرده بودند، مذاکراتی را با یکدیگر درست در پشت این اتاق شروع کردند؛ و ما آن را به کشوری تبدیل کردیم که برنامه هسته ایش را رها کرد و برای جهان روشن کرد که تمایل دارد برای امن تر کردن جهان، از مسیر سلاح اتمی فاصله بگیرد.»


جمهوری اسلامی ایران همواره اتهامات کشورهای غربی به رهبری آمریکا درباره پیگیری سلاح های اتمی در لفافه برنامه هسته ای این کشور را رد کرده است.


وزیر خارجه آمریکا در ادامه آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی را «چالشی در برابر رهبری» شورای امنیت سازمان ملل و تهدیدی در برابر ثبات بین المللی خواند و بر ضرورت پیوستن کشورها به «پیمان منع جامع آزمایش هسته ای» تأکید کرد.


این پیمان که تا کنون به امضای بیش از 160 کشور رسیده، اعضا را از انجام هر گونه آزمایش هسته ای منع می کند.


منبع: فارسمشاجره لاوروف و جان کری در شورای امنیت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات