طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ

اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ

اعتصاب 20 هزار نفر در صنعت نفت آفریقای جنوبی

اعتصاب بیش از 300 نفر از کارکنان صنعت نفت نروژ، استخراج منابع انرژی این کشور اروپایی را با چالش مواجه کرده است.

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ در پی شکست مذاکرات برای افزایش دستمزد کارکنان صنعت نفت نروژ، بیش از 300 نفر از آنها دست به اعتصاب زدند و عملیات استخراج نفت و گاز را در 5 کمپانی پیمانکاری با اختلال مواجه کردند.


اتحادیه تجارت صنعت انرژی در نروژ اعلام کرد اختلاف میان کارکنان و مالکان کمپانی های نفتی، احتمالا از حجم تولیدات در روزهای آینده کم می کند. ممکن است با کاهش سطح استخراج نفتی در نروژ به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفتی در اروپای غربی، بازارهای جهانی با بحران جدی مواجه خواهند شد.


اعتصاب, نروژ, بهای نفت, اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ

اعتصاب, نروژ, بهای نفت, تولیدات گاز, کارکنان شرکت نفت, افزایش دستمزد, بین الملل, نفت و گاز, صنعت نفت


"متس ویلهم رولند،" میانجی منتسب از سوی دولت نروژ، اعلام کرد: هر دو طرف در هیچ نکته ای با یکدیگر اتفاق نظر ندارند و سرانجام مذاکرات 4 ساعت بعد از ضرب الاجل تعیین شده، بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت. کارکنان صنعت نفت و کمپانی های پیمانی با یکدیگر اختلاف نظرات عمیقی دارند.


اتحادیه تجارت صنعت انرژی نروژ اعلام کرد در 30 کمپانی پیمانی وابسته به صنعت نفت این کشور 6 هزار و 500 نفر مشغول به کار هستند. اگر بر تعداد اعتصاب کنندگان اضافه شود، نروژ با مشکل جدی در زمینه تولیدات نفتی و انرژی مواجه خواهد شد. تعداد دقیق اعتصاب کنندگان 335 نفر اعلام شده است و در میان انها مهندسان، متخصصان هدایت ابزارهای استخراجی زیر آب و یا کارکنان بخش حفاری نیز به چشم می خورند.


بین الملل, نفت و گاز, صنعت نفت, اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ


کمپانی های نفتی در نروژ اعلام کردند با توجه به افزایش هزینه ها و کاهش کم سابقه بهای نفت در دو سال اخیر، در کنار تلاش آنها برای ممانعت از فرصت های شغلی، مانع از آن می شود تا حقوق کارکنان را افزایش دهند. اتحادیه نفت و گاز نروژ که در مذاکرات حضور داشت اعلام کرد خواسته های اتحادیه تجارت صنعت انرژی نامعقول است. در بیانیه اتحادیه نفت و گاز نروژ آمده است: اختلافات بوجود آمده نمی تواند تاثیر فوری بر حجم تولیدات نفتی نروژ داشته باشد؛ اما اگر این روند طولانی شده و یا تعداد بیشتری از کارکنان به اعتصاب کنندگان اضافه شوند، تاثیر منفی آن قابل مشاهده خواهد بود.


نروژ روزانه 2 میلیون بشکه نفت خام، نفت تغلیظ شده و گاز مایع تولید می کند. حجم تولیدات گاز مایع نروژ هم اکنون در سطح 1.8 میلیون بشکه در روز ثابت باقی مانده است.اجرایی شدن طرح گسترش درمان غیر مستقیم کارکنان صنعت نفت از مهر امسال
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات