طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاعزام هیات بانکی انگلیس برای همکاری با بانک مرکزی ایران

اعزام هیات بانکی انگلیس برای همکاری با بانک مرکزی ایران

عضو هیات نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شُد

نخست وزیر انگلیس در دیدار با دکتر روحانی اظهار داشت کشورش از توسعه روابط با تهران استقبال می کند.

بین الملل, ترزا می, نخست وزیر, اعزام هیات بانکی انگلیس همکاری بانک مرکزی ایران

بین الملل, ترزا می, نخست وزیر, عراق, انگلیس, بانک, راه حل سیاسی, رئیس جمهور, سوریه, حسن روحانی, روحانی

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسکای نیوز؛ دکتر "حسن روحانی،" رئیس جمهور ایران، در دیدار با "ترزا می،" نخست وزیر انگلیس، که عصر سه شنبه به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، تصریح کرد: ایران به طور کامل به تعهدات خود عمل کرده و تا زمانی که طرف مقابل به تعهداتش پایبند باشد، ما هم پایبند خواهیم بود.


نخست وزیرانگلیس در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی طی سالهای اخیر گفت: از افزایش سطح مناسبات دو کشور در همه عرصه ها حمایت می کنیم.


ترزا می اظهارداشت: لندن حمایت خود را از گام مهم برجام ادامه خواهد داد و معتقد است طرفین باید به اصول توافق شده متعهد باشند.


وی با بیان اینکه برای حل مشکلات بانکی و بیمه ای و بهره مندی اطمینان بخش ایران از فرصت های اقتصادی در حال هماهنگی با طرفین برجام برای اقدامات لازم هستیم، تصریح کرد: انگلیس یک هیات بانکی را برای مذاکرات و همکاری های فنی با بانک مرکزی ایران راهی تهران می کند.


دکتر روحانی، بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی را جزو تعهدات برجام برشمرد و اظهارداشت: تا برخی مشکلات فنی در زمینه بانک و بیمه حل نشود، تعهدات طرف مقابل به انجام نرسیده و دولت های اروپایی باید به بانکهای بزرگ برای همکاری با ایران اطمینان دهند و لندن می تواند قدم اصلی را در این زمینه بردارد.


رئیس جمهور ایران با ابراز خرسندی از بهبود و توسعه روابط تهران - لندن در سالهای اخیر، افزود: با احترام متقابل و تمرکز بر همکاری در چارچوب منافع مشترک می توانیم بر ذهنیت های منفی تاریخی غلبه کنیم. نتایج همکاری دو کشور را طی سالهای اخیر در مذاکرات هسته ای دیده ایم و اکنون نیز فرصت برای توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و استفاده از ظرفیت ها به نفع دو ملت فراهم است.


رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعات منطقه حساس خاورمیانه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه "منطقه ما مسایل پیچیده ای دارد و جز راه حل سیاسی مسیری برای حل آنها وجود ندارد ،" گفت: ایران آماده همکاری با اتحادیه اروپا، انگلیس و کشورهای منطقه برای ثبات و امنیت بویژه در سوریه ، عراق و یمن است.اکوادور به دنبال تفاهمنامه بانکی با ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات