طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریاعلام برنامه های نخستین روز جشنواره فیلم مقاومت

اعلام برنامه های نخستین روز جشنواره فیلم مقاومت

برنامه نمایش نخستین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اعلام شد

معرفی داوران بخش مسابقه ،اعلام برنامه های روز نخست و... از جمله خبرهای جشنواره ی فیلم مقاومت است.


جشنواره فیلم مقاومت

خبرگزاری ایسنا: معرفی داوران بخش مسابقه ،اعلام برنامه های روز نخست و... از جمله خبرهای جشنواره ی فیلم مقاومت است.

آثار بخش مسابقه ی فیلم های سینمایی جشنواره ی مقاومت با حضور مسعود جعفری جوزانی، علی نصیریان، محمد بزرگ نیا، دکتر حسن خجسته، محمدحسین حقیقی، شهریار بحرانی و جمال شورجه مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند.

در بخش فیلم های سینمایی جشنواره، 36 عنوان فیلم سینمایی متقاضی حضور در این بخش شدند که از میان این آثار 21 فیلم به بخش مسابقه راه یافتند. همچنین از میان فیلم های پویانمایی بلند حاضر در جشنواره 4 اثر به این بخش راه پیدا کردن که قرار است توسط هیئت داوران بخش سینمایی مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 فیلم سینمایی "حکایت عاشقی" به تهیه کنندگی مسعود جعفری جوزانی به علت حضور این هنرمند در شورای داوری؛ علی رغم انتخاب در بخش مسابقه از این بخش کنار گذاشته شد.

سخنرانی دکترجلیلی، کارگاه حاتمی کیا و تحلیل دکترعباسی بر سریال هوملند

برنامه اولین روز از سخنرانی راهبردی، کارگاه انتقال تجربه و اسلام هراسی (نمایش و تحلیل فیلم) اعلام شد.

در کنار نمایش فیلم های جشنواره، جشنواره فیلم مقاومت سه برنامه «سخنرانی راهبردی، کارگاه انتقال تجربه و اسلام هراسی (نمایش و تحلیل فیلم)» در پردیس ملت، سالن شماره سه برگزار می شود.

در نخستین رو از برنامه سخنرانی راهبردی (گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی)، دکتر سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی سخنرانی خواهد داشت. این برنامه در سانس اول سالن شماره سه ساعت 16:15 صورت می گیرد.

کارگاه انتقال تجربه، در سانس دوم سالن شماره سه ساعت 17:30 با حضور ابراهیم حاتمی کیا پیرامون فیلم های «چ»، «بادیگارد» و ... برگزار می شود.

همچنین ساعت 19 در سانس سوم سالن شماره سه پردیس ملت، برنامه نمایش و تحلیل فیلم با موضوع «اسلام هراسی»، سریال «میهن»(هوملند) به کارگردانی دنییل میناها از کشور آمریکا توسط تحلیلگر این برنامه «حسن عباسی» موردبررسی قرار می گیرد.

ورود 73 میهمان جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از کشورهای مختلف

73 میهمان چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از کشورهای متفاوت عصر امروز 2 مهر ماه برای کمپانی در این بزرگ ترین رویداد فرهنگی و سینمایی حوزه مقاومت وارد ایران می شوند.

روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: میهمانانی از کشورهای لبنان، مراکش، بوسنی و هرزگوین، انگلستان، اسپانیا، آمریکا، عراق، اتریش، سوریه، افغانستان، فرانسه، ترکیه، کره جنوبی، فلسطین، استرالیا، مصر، اسپانیا و ... امروز وارد ایران می شوند. این مهمانان به عنوان فیلم ساز و یا داور به ایران سفر می کنند.

بر پایه این خبر: علی ضاهر، سناء بقالی، جاسمین دوراکویچ، امیر العمری، یوون آنه ریدلی، انیس لسود، راشد رضوان، دارنل استفان سامرز، یوسف وهبی، بلال خریس، عبدالعلیم عبدالواحد مناحی، احمد بولان، رابرت هافرر، باسل الخطیب، صدام وحیدی، ملیکا زئیری، آلپر آکدنیز، بنجامین مارتینی، سانگ روک لی، عبدالله سالم امیش، امیر تاکی، توماس هیز، مازن مهدی صالح شربیانی، محمد المغنی، دنیله لورته الن چندلر، نسمه محمد علی رشدی احمد، پم بیلی، دیوید بارسامیان، حسین یاسین، علی قانصو، محمد بعلبکی ، غسان کلاس، ام غیاث، آمال زکی احمد الدره، جمال محمد احمد الدره، فاطمه مغنیه، زینب مغنیه، ابراهیم فرحات و .. ازجمله میهمانی هستند که عصر امروز برای کمپانی در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت وارد ایران می شوند.

در این خبر آمده است: علاوه بر این میهمانان، هنرمندان و فعالان جوان حوزه سینما و تلویزیون منطقه درمجموع 33 هنرمند جوان از کشورهای عراق، لبنان، سوریه، فلسطین، یمن و افغانستان نیز، برای گذراندن دوره های آموزشی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به ایران می آیند.

برنامه نمایش اولین روز جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اعلام شد.

به نقل از روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، برنامه نمایش فیلم های بخش مسابقه ایران، مسابقه پویانمایی، مسابقه فیلم های مستند ایران و مسابقه کوتاه، مستند، پویانمایی بین الملل، روز شنبه 3 مهرماه بدین شرح است:

پردیس ملت-سالن یک – مسابقه پویانمایی و ایران:

سانس اول – ساعت 16:30 - مسابقه پویانمایی: فیلم پویانمایی-سینمایی «فهرست مقدس» به کارگردانی محمد همدانی

سانس دوم – ساعت 18:45 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «هیهات» به کارگردانی هادی نائیجی، هادی مقدم دوست، روح الله حجازی و دانش اقباشاوی

سانس سوم – ساعت 21:30 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقیقی

پردیس ملت- سالن دو – مسابقه ایران و بین الملل:

سانس دوم – ساعت 17 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «مزار شریف» به کارگردانی عبدالحسین برزیده

سانس سوم – ساعت 19 – مسابقه بین الملل: فیلم سینمایی «جزیره» به کارگردانی احمد بولان از کشور مراکش

سانس چهارم – ساعت 21 – مسابقه ایران: فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار

پردیس ملت – سالن سه - اسلام هراسی (نمایش فیلم و تحلیل) و مسابقه فیلم های مستند بین الملل:

سانس سوم – ساعت 19 - اسلام هراسی (نمایش فیلم و تحلیل): سریال «میهن» (هوملند) به کارگردانی دنییل میناها از کشور آمریکا – تحلیل گر: حسن عباسی

سانس چهارم – ساعت 21:30 – مسابقه فیلم های مستند بین الملل: «مقصد بعدی حمله کجاست؟» به کارگردانی مایکل مور از کشور آمریکا

پردیس ملت – سالن چهار - مسابقه فیلم های مستند ایران:

سانس اول – ساعت 15: «خاله بتول» به کارگردانی حسین نصیری و «طیبه» به کارگردانی امین کفاش زاده

سانس دوم – ساعت 17: «بازگرد» به کارگردانی ماریا ماوتی، «خانواده مقاومت» به کارگردانی روح ا... رفیعی و «روز هشتادوچهارم» به کارگردانی مهدی عوض زاده

سانس سوم – ساعت 19: «پل» به کارگردانی امیرحسین نوروزی و «خاطرات نارنجی» به کارگردانی وحید فرجی

سانس چهارم – ساعت 21: «آقای سفیر» به کارگردانی ناصر نادری و «زمناکو» به کارگردانی مهدی قربان پور

پردیس ملت – سالن پنج – مسابقه کوتاه، مستند و پویانمایی بین الملل:

سانس اول – ساعت 16:30- کوتاه و پویانمایی خارجی: تمام این صداها (آمریکا)، زاده جنگ (سوئیس)، آوازهای ایکومبرس (آمریکا)، در حال تماس (عراق)، به من شلیک نکن آقای طالبان (آلمان) و سرزمین دو بهشت (یمن)

سانس دوم – ساعت 18:30 – کوتاه ایرانی: «نیستان» ابراهیم ایرج زاد، «جیژوان» اشکان صاحب پناه، «هم نفس» مهدی برجیان، «حذف» محمدعلی رخشانی، «برتلک باز» سجاد احمد بیگی، «عروسک» هاشم مسعودی و مرتضی علی زاده، «جاده مرزی» حسین ریگی، «خواب سوم» منوچهر رمضانی

سانس سوم – ساعت 20:30 – مستند خارجی: «دو خط آبی» به کارگردانی تام هیز از کشور آمریکا

برنامه سخنرانی های راهبردی (گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی)، کارگاه انتقال تجربه و کارگاه آموزشی تخصصی «سینمای مقاومت» در کنار نمایش فیلم ها در پردیس ملت برگزار می شود.

این فیلم که محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است با اکران در جشنواره مقاومت به رقابت با دیگر آثار این جشنواره می پردازد.

آثار بخش مسابقه صحنه ای نوزدهمین جشنواره ملی مقاومت – فتح خرمشهر اعلام شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات