طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افتتاح فاز دوم طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر

افتتاح فاز دوم طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر

نمایندگان با یک فوریت طرح جامع توسعه و عمران روستایی کشور موافقت کردند

فاز دوم طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر اجرا شد.

مسجد جامع خرمشهر, بهره برداری از طرح, آبادان, افتتاح فاز دوم طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر

مسجد جامع خرمشهر, بهره برداری از طرح, آبادان, شهرستان خرمشهر
به نقل از آبادان؛فاز دوم طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر با عنوان شبستان غدیر در حضور سران عشایر و طوایف، خانواده شهدا و اقشار متفاوت مردمی با حضور آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان به بهره برداری رسید.

حجت الاسلام والمسلمین سید نبی موسوی فرد در این آئین با تبریک عید سعید غدیر خم افزود: شبستان غدیر حاصل تلاش گروهی و جهادی است که خوشبختانه اکنون در کمتر از دو سال شاهد بهره برداری شبستان بزرگ و درخور شأن در خرمشهر هستیم. معروف بودن خرمشهر به نجف الثانی و اهمیت روز غدیر در دنیا اسلام از دلایل اصلی برگزیدن نام غدیر برای شبستان جدید مسجد جامع است.

وی با تقدیر از همه مشارکت کنندگان در طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر گفت: جا دارد از رئیس اسبق بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و رئیس کنونی این بنیاد بابت حمایت و جدیت در اجرای پروژه طرح توسعه مسجد جامع خرمشهر تقدیر کنم.

امام جمعه خرمشهر افزود: برای اجرای این طرح بیش از 20قطعه زمین و ملک خریداری شد، این خریداری با رضایت کامل افراد صورت گرفت، متأسفانه مالکان برخی از منازل مسکونی بازمانده از جنگ تحمیلی حاضر به فروش ملک خود نشدند و یا موفق به ارتباط با آنان نشدیم به همین علت طرح توسعه مسجد جامع در فاز بعدی فعلاً متوقف شده است.

وی گفت: محوطه مقابل مسجد جامع در طرح توسعه به عنوان صحن شهدای مسجد جامع طراحی شده است که در آن 5تن از شهدای قواص کربلای4 و شهید مدافع حرم محمدرضا عسکری فرد آرام گرفته اند، فضای اصلی مسجد جامع خرمشهر که یادآور مقاومت و حماسه است در همین وضعیت حفظ می شود و در طرح توسعه تأکید شده که آسیبی به نمای اصلی مسجد جامع وارد نشود.

آیت الله سید احمد خاتمی مهمان ویژه برنامه عید غدیر خرمشهر در این آئین، گفت: اولین قابلیت مسجد جامع خرمشهر مقدس بودن به خون شهدا است که وجب به وجب این مکان را معطر کردند، دومین قابلیت نماد مقاومت بودن مسجد جامع خرمشهر است.

وی افزود: اگر مسجدی در کشور باشد که آن را نماد مقاومت بدانند آن مسجد جامع خرمشهر است، افتتاح شبستان غدیر هم زمان با هفته دفاع مقدس پرمعنا است، برای ماندگاری ارزش های انقلاب و انقلابی ماندن باید نمادهای انقلاب را بزرگداشت و یکی از نمادها همین مسجد جامع خرمشهر است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: فتح خرمشهر یکی از خاطرات شیرینی است که هیچ گاه از یادم نمی رود نمونه آن حضور رزمندگان عزیز در مسجد جامع خرمشهر بود. این مسجد نماد مقاومت است و باید در این مسجد برنامه هایی برای کاروان های راهیان نور تدارک دیده شود.

وی گفت: نام شبستان جدید مسجد جامع، شبستان غدیر است، در این مسجد معارف غدیری باید تبیین بشود، ما بحث تقریب و غدیر را باهم پیش می بریم هیچ تضادی هم میان این دو مقوله وجود ندارد.

آیت الله خاتمی با اشاره به دیدار امام خامنه ای با اقشار متفاوت مردم در روز عید غدیر، افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار با بحث زیبایی که مطرح کردند نشان دادند که می شود از غدیر گفت درعین حال ایجاد اختلاف نکرد.

وی گفت: حلقه های معارف غدیری باید در این مسجد شکل بگیرد، نخست شرح حدیث غدیر که شناسنامه شیعه به شمار می آید باید تشریح شود، مقوله های شفاعت، زیارت و تبرک باید در حلقه های معرفتی تشریح بشود، این معارف غدیری و شناخت شیعه هستند، این اتفاقات در این مسجد نورانی باید شکل بگیرد.

با بهره برداری از شبستان بزرگ غدیر مسجد جامع خرمشهر، نماز های جمعه این شهر در شبستان غدیر اقامه می شود.

تصویر افتتاح طرح توسعه لوازم جانبی خودرو
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات