طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیافرادی که نسبت به بهداشت دهان خود بی توجه اند به گوش باشند!

افرادی که نسبت به بهداشت دهان خود بی توجه اند به گوش باشند!

افرادی که نسبت به بهداشت دهان خود بی توجه اند به گوش باشند!

یک متخصص دهان و دندان گفت: احتمال برطرف کردن فاصله بین دندان هایی که پشتوانه ضعیفی داشته و قوس خود را از دست داده اند، با ارتودنسی روش بسیار کم است.

فاصله بین دندانی, ژنتیک, بهداشت, افرادی نسبت بهداشت دهان توجه گوش باشند!

فاصله بین دندانی, ژنتیک, بهداشت, دندان

اکبر فاضل متخصص دهان و دندان در گفت و گو با خبرنگارکلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ گفت: نخستین و مهم ترین عامل در ایجاد فاصله بین دندان ها ژنتیک است که عوامل دیگری چون ناراحتی های لثه ای و نداشتن برخی از دندان های انتهایی نیز می توانند منجر به این عارضه شوند.


وی ادامه داد: شما ممکن است ژن فک بزرگ و دندان های ریز را از یکی از والدینتان به ارث برده باشید که در این شرایط ارتودنسی چاره کار است.


فاضل ساختمان دندان را به ساختمان درخت تشبیه و بیان کرد: ریشه، اصلی ترین عامل نگهدارنده درخت در خاک است که ساختمان دندان نیز چنین قابلیت دارد به طوری که اگر پشتوانه آن ضعیف شود، با هر نیرویی جا به جا شده و فاصله دندانی ایجاد می شود.


وی تاکید کرد: احتمال برطرف کردن این مشکل با ارتودنسی کم است زیرا قوس دندان و عامل نگه دارنده آنها در کنار یکدیگر از بین رفته اما می توان با به کار گیری مواد زیبایی و وسیله های همرنگ فاصله ایجاد شده را از بین برد.


این متخصص دهان و دندان ابراز داشت: ونیر کامپوزیت از رزین ساخته شده و برای استفاده از آن دندان پزشک، بخش کمی از ساختار دندان را حذف و ونیر کامپوزیت را جایگزین می کند که به دلیل متخلخل بودن این مواد رزینی، احتمال لک شدن و ایجاد تراشیدگی در آنها وجود دارد.


وی یادآور شد: وینر کامپوزیت با دوام بوده و می توان از آن به مدت 4 تا 8 سال بهره برد که در این روش اگر از نتیجه راضی نباشید به راحتی می توان کامپوزیت را برداشت.


هشدار دامپزشکی کرمان نسبت به خرید گوشت چرخ شده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات