طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریافشای راز جوانی یک بازیگر در «دورهمی»

افشای راز جوانی یک بازیگر در «دورهمی»

افشای راز قتل زن جوان

شامگاه دوشنبه، 29 شهریور، برنامه «دورهمی» با موضوع بهداشت میزبان علیرضا شجاع نوری، بازیگر و تهیه کننده سینما بود.

خبرآنلاین: شامگاه دوشنبه، 29 شهریور، برنامه «دورهمی» با موضوع بهداشت میزبان علیرضا شجاع نوری، بازیگر و تهیه کننده سینما بود.

شجاع نوری 61 ساله در پاسخ مهران مدیری در خصوص راز جوان ماندنش، گفت: «راز جوانی من این است که از عقلم کمتر و از دلم بیشتر استفاده می کنم.»

او که در سال 92 با حکم حجت الله ایوبی، به سمت مشاور امور بین الملل سازمان سینمایی منصوب شده است، در مورد مسیری که برای رسیدن به این نقطه از زندگی و اشتغال در عرصه هنر طی کرده است، افزود: «زمانی که در رشته زیست شناسی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم، از شیراز به تهران آمدم. پیش از آن دوست داشتم خلبان شوم اما دیر اقدام کرده بودم و در محدوده سنی تعیین شده قرار نداشتم. تصمیم گرفتم برای صغر سن اقدام کنم اما فهمیدم این کار یک سال زمان می برد و با این حساب با صغر سن به همان نقطه ای برمی گشتم که در آن بودم.»

دورهمی, دورهمی, دورهمی, افشای راز جوانی بازیگر دورهمی

دورهمی

این بازیگر که دارنده مدرک ادبیات ایتالیایی از دانشگاه تهران هم هست، در مورد چگونگی ورود به بخش بین الملل بنیاد سینمایی فارابی افزود: «در خرداد ۱۳۶۲، بعد از روی کار آمدن فخرالدین انوار به عنوان معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بلافاصله یک گروه مشاور متشکل از سیدمحمد بهشتی، محمد مهدی دادگو، محمد آقاجانی و کسان دیگری که ممکن است اسم شان اکنون در خاطرم نباشد، تشکیل شد. من نیز یکی از اعضای این گروه بودم. از سوی دیگر در سال ۱۳۵۶ باشگاه فارابی با هدف گسترش فرهنگ سینمایی تأسیس شده بود و اساسنامه مدونی هم داشت و تنها عنوان باشگاه به بنیاد تغییر داده شد و بعد از انجام مراحل قانونی، مسئولیت ها تقسیم شد و من در بخش بین الملل این بنیاد آغاز به کار کردم.»

بازیگر فیلم سینمایی «محمد رسول الله» با ذکر خاطره ای از آن دوران ادامه داد: «به خاطر دارم که نخستین بار 600 نامه برای جشنواره های متفاوت سینمایی در همه مناطق جهان نوشتیم. آن زمان همه این کارها از طریق تلکس و نامه نگاری کتبی انجام می شد. از هیچ کدام از جشنواره ها جوابی نیامد. تا این که جشنواره ای در بلژیک جوابمان را داد و در نامه ای نوشت این دوره از جشنواره شان تمام شده است اما در دوره بعدی با ما همکاری خواهند کرد و ما متوجه شدیم مسیرمان درست است و باید همین راه را ادامه بدهیم.»

تهیه کننده فیلم سینمایی «فرش باد» ادامه داد: «ما آرام آرام در مسیری حرکت کردیم که نه تنها توانستیم شرایط ورود فیلم های خارجی را به ایران فراهم کنیم که توانستیم تولیدات خودمان را هم در جشنواره های خارجی عرضه نماییم. آن زمان عکس خوبی از ایران در ذهن جهانیان وجود نداشت و حضور در جشنواره های خارجی یکی از راه های اصلاح این عکس بود. آن سال ها هر کس در عرصه خود می جنگید و ما هم در عرصه سینما، عراق را شکست دادیم.»

علیرضا شجاع نوری، در پایان، در مورد آن چه به موزه برنامه «دورهمی» اهدا می کند گفت: «تا آخرین لحظه نتوانستم تصمیم بگیرم با خود چه بیاورم اما قطعا یا یک تصویر قدیمی یا فیلمنامه دست نویس برای تان خواهم آورد.»

کدام بازیگر مهمان امشب «دورهمی» است؟
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات