طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیامسال، سال پیروزی بر داعش است | العبادی

امسال، سال پیروزی بر داعش است | العبادی

ابراز امیدواری العبادی برای بیرون راندن داعش از موصل

نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر اینکه این کشور امسال نینوا را از چنگ داعش آزاد خواهد کرد، خواهان همکاری جدی برای خشکاندن منابع درآمدی داعش شد.


مجمع عمومی سازمان ملل متحد

خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر اینکه این کشور امسال نینوا را از چنگ داعش آزاد خواهد کرد، خواهان همکاری جدی برای خشکاندن منابع درآمدی داعش شد.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: یک سال پیش نقاط زیادی از عراق به دست داعش اشغال شده بود اما امروز ما اعلام می کنیم که عراق با وحدت عراقی ها آزاد خواهد شد. ما این روزها تلاش می کنیم تا امسال استان نینوا را به طور کامل آزاد کنیم.

العبادی گفت: نیروهای ما امروز توانستند ظرف 48 ساعت الشرقاط را آزاد کنند. ما برنامه کاملی را برای بازگرداندن ثبات به نقاط آزاد شده تنظیم کرده ایم.

وی گفت: با نزدیک شدن به عملیات آزادسازی استان نینوا انتظار می رود شاهد آواره شدن تعداد زیادی از عراقی ها باشیم. ما از جامعه جهانی می خواهیم حمایت بیشتری از آوارگان عراقی به عمل آورد.

العبادی حمایت ائتلاف ضد داعش و کمک بانک بین المللی و صندوق بین المللی پول به عراق را ستود.

نخست وزیر عراق در سخنرانی خود گفت: حضور نیروهای ترکیه در عراق مانع آزادسازی شهر موصل می شود. ما از جامعه جهانی می خواهیم ترکیه را به خارج کردن نیروهایش از عراق ترغیب کند.

العبادی از کشورهای دنیا خواست به قطعنامه های شورای امنیت از طریق حمایت نکردن از گروه های تروریستی پایبند باشند.

وی بر لزوم پایبندی به نجات آثار باستانی و میراث فرهنگی در عراق تأکید کرد و خواهان همکاری جدی برای خشکاندن منابع درآمدی داعش شد.

العبادی نسبت به گسترش خطر تروریسم در تمامی کشورهای دنیا هشدار داد و بر لزوم مقابله با افراطی گری تأکید کرد.

العبادی گفت: عراق به روز قریب الوقوعی چشم دوخته که در آن این کشور و منطقه از دست داعش رها شوند. فتوای جهاد کفائی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان انگیزه و مشوقی برای محافظت از عراق در برابر داعش شد.

داعش زکات فطره امسال را اعلام کرد!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات