طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیائمه جمعه سخنگوی دولت نیستند | امام جمعه شیراز

ائمه جمعه سخنگوی دولت نیستند | امام جمعه شیراز

پاسخ ائمه جمعه به اظهارات سخنگوی دولت

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه سخنگوی دولت نیستند و در جناح های سیاسی جایی ندارند.

خبرگزاری مهر: آیت الله اسدالله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با بیان اینکه ائمه جمعه نقش امر به معروف و نهی از منکر را مدنظر قرار داده اند، گفت: وظیفه نماینده ولی فقیه و ائمه جمعه امر به معروف و نهی از منکر و ترویج تفکرات و مواضع مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: ائمه جمعه سخنگوی دولت نیستند که تنها به دنبال گفتن خوبی ها و تعریف باشند؛ چرا که ائمه جمعه جمهوری اسلامی ایران، ائمه جمعه ترکیه، مصر و عربستان نیستد که دولت برای آنها نسخه ای بنویسد و آنها اجرایی کنند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: وظیفه ائمه جمعه این است که خیر و صلاح جامعه را بیان کنند و نقد منصفانه کنند، نه اینکه دنبال گفتن آنچه که برخی دوست دارند، باشند.

آیت الله ایمانی با تاکید بر اینکه ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در هیچ گروه و جناح سیاسی نمی گنجند، گفت: ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان ها تکلیف محور هستند و هیچ گاه در قالب جناح سیاسی نگنجیده و محصور نمی شوند.

وی ادامه داد: فلسفه نماز جمعه در روایت های نقل شده از امامان وجود دارد که آن هم بازگو کردن مصالح جامعه است، آنچه که به سود و ضرر مردم باشد در خطبه های نماز جمعه بازگو می شود و طبعا تمامی این مباحث در راستای امر به معروف و نهی از منکر است.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه کارهای مثبت دولت را بیان و تشویق می کنیم، گفت:کارهای منفی را با نقد منصفانه بیان می کنیم، چرا که هر جایی احساس خطر وجود داشته باشد، اگر بیان نکنیم، در آینده باید جوابگو باشیم.

آیت الله ایمانی یادآور شد: شخصا نسبت به برنامه ششم نقدی داشتم و معضلات را گفتم و در بحث مسائل بانکی نیز اعلام کردم که مجلس وظیفه دارد آنها را بررسی کند و دیگر نهادها نیز باید وظایف خود را اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: اما مسئولان باید نقدپذیر باشند و انتظار نداشته باشند که همه تریبون ها ساکت و رسانه ها نیز نقد نکنند، چرا که حساب ائمه جمعه، حساب تشکیلات جناحی و سیاسی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز خانواده نیز گفت: متاسفانه طوفان مهیبی از جانب فرهنگ غرب خانواده های جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کند.

وی یادآور شد: فرهنگ حاکم بر غرب نتوانست مرد و زن را به درستی بشناسد و تعریف غلطی برای آنها ارائه کرد که باعث متلاشی شدن خانواده ها شد.

آیت الله ایمانی ادامه داد: امروز شاهدیم که رشد فکری لازم وجود ندارد و متاسفانه تنوع طلبی مردان و زنان، اختلاط در فضای کاری، تفریح های متفاوت عمومی و ارتباط گیری آسان مرد و زن بدون رعایت حریم محرمیت از مواردی است که خانواده ها را در معرض خطر قرار داده و آمار طلاق را افزایش می دهد.

امام جمعه شیراز افزود: باید صاحبان فکر و اندیشه و نخبگان به هدایت نسل امروز و فردا بپردازند و آموزش های لازم را برای تحکیم خانواده و سبک زندگی اسلامی ارائه کنند.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید نیز گفت: تمامی اتفاقات موجود در جامعه برگرفته از فرهنگ و آموزش و پرورش است. بنابراین همگان باید توجه ویژه به آموزش و پرورش داشته باشند.

وی افزود: دولت اسلامی باید نیازهای معلمان، دانش آموزان و ابزار آموزشی را تضمین کند و برای این مهم باید تنظیم بودجه شود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: آموزش و پرورش مهم است و انتظار می رود همگان در این بخش مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: سند تحول آموزش و پرورش سالیان سال در شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط شخصیت های کارشناس مورد بررسی قرار گرفته و حاصل آن سند نیز تحول بنیادی در آموزش و پرورش است. بنابراین همگان باید برای اجرایی شدن کامل آن همکاری لازم را داشته باشند.

دیدار فرماندار و مسئولان با امام جمعه در نخستین روز از هفته دولت
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات