طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
امسال 155 زندانی جرایم غیرعمد وارد زندان شدند

امسال 155 زندانی جرایم غیرعمد وارد زندان شدند

بازخوانی پرونده زندانیان جرایم غیرعمد

در حال حاضر 199 مددجوی جرایم غیر عمد در زندان های استان کرمان هستند که 155 نفر از این افراد در سال جاری وارد زندان ها شده اند.

کرمان, زندانی, جرایم غیر عمد, امسال زندانی جرایم غیرعمد وارد زندان

کرمان, زندانی, جرایم غیر عمد
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، یدالله موحد رییس کل دادگستری کرمان ،در دیدار اعضای هیات مدیره ستاد دیه استان کرمان با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت:از مجموع مددجویان جرایم غیر عمد در زندان های استان، 121 نفر به علت بدهکاری مهریه و نفقه، 15 نفر به علت بدهکاری دیه و 63 نفر نیز به علت بدهکاری مالی وارد زندان ها شده اند.

وی گفت: 43 نفر از مددجویان جرایم غیر عمد در زندان های استان نیز سال گذشته و مابقی در سنوات قبل از آن وارد زندان شده اند.
وی خاطرنشان کرد: از بدو تاسیس ستاد دیه استان تاکنون 2 هزار و 457 مددجوی جرایم غیر عمد از زندان های استان کرمان آزاد و 597 نفر بدون پرداخت وجه آزاد شده اند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد 12 میلیارد و 477 میلیون تومان از سوی ستاد دیه مرکز و 4 میلیارد و 595 میلیون تومان از سوی خیران استان پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: در راستای تخفیف بدهی 773 نفر از مددجویان جرایم غیر عمد، 105 میلیارد تومان گذشت شاکیان حاصل شده و 541 مددجو نیز توان پرداخت معادل 20 میلیارد و 361 میلیون تومان از بدهی خود را داشته اند.
موحد گفت: در مجموع از ابتدای فعالیت ستاد دیه تاکنون 81 جشن گلریزان در سطح استان کرمان برگزار شده است.
وی کمک به ستاد دیه استان را ضروری دانست و تصریح کرد: برآورد می شود یکهزار خیر در استان کرمان وجود دارد که باید با راه اندازی هسته های خیران، زمینه جلب کمک های بیشتر برای مددجویان غیر عمد را فراهم کرد.
وی عنوان کرد:بخش زیادی از بدهکاران دیه در زندان های استان کرمان مربوط به بیمه توسعه هستند که انتظار می رود سریعتر این مشکل برطرف شود.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: این استان کریدور قاچاق مواد مخدر است و بخش عمده زندانیان استان کرمان نیز مربوط به این جرم است که اگر این تعداد وجود نداشته باشند، حالت زندان ها از میانگین های کشوری بهتر خواهد بود.
وی بیان کرد: یکی از استان هایی هستیم که نرخ جمعیت کیفری به نسبت جمعیت بالاتر است که به علت موضوع مواد مخدر است.
موحد گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان قوه عاقله مبارزه با مواد مخدر است که معتقدیم کوتاهی هایی از سوی این ستاد در استان کرمان صوت می گیرد.

انتهای پیام/ی

آزادی 96 هزار زندانی جرایم غیرعمد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات