طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیامنیت و اقتدار کشور به علت وجود رهبری است

امنیت و اقتدار کشور به علت وجود رهبری است

امنیت و اقتدار کشورمدیون نقش بی بدیل رهبری

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ایران امنیت وجود دارد که این اقتدار مربوط به امام جامعه و رهبری است و این ولایت بوده که به ما اقتدار بخشیده است.

مصلحت نظام, علمی ولایت, محسن رضایی, امنیت اقتدار کشور علت وجود رهبری

مصلحت نظام, علمی ولایت, محسن رضایی

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرلشکر محسن رضایی در «چهارمین همایش بین المللی علمی ولایت» که در تالار فجر اهواز برگزار شد، گفت: در مسئله غدیر نمی خواهم از باب علمی وارد شوم بلکه از باب مصداق وارد می شوم که اگر غدیر جدی گرفته می شد اکنون چه وضعی داشتیم.


وی افزود: امروز، آرای مختلفی در مورد عقب ماندگی دنیا اسلام مطرح است؛ برخی می گویند مشکل این است که فناوری در دنیا اسلام نیست، برخی نیز می گویند مشکل، کمبود علم و دانش در دنیا اسلام است اما من می خواهم بگویم مشکل، فقدان رهبری و ولایت و امامت در دنیا است.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دنیا اسلام اتفاقاً همه چیز دارد و اگر هم نداشته باشد، می تواند به سرعت به دست بیاورد؛ لیکن رهبری ندارد، خاطرنشان کرد: مثال من، از جنگ و دفاع و اقتداری است که ایران به دست آورده است. ایران قبل از انقلاب، فشنگ سلاح سبکش را از خارج وارد می کرد و شاهان ایران با دادن و ندادن فشنگ، امر و نهی می شدند اما اکنون قدرت اول منطقه است و خود، تسلیحات و مهمات تولید می کند. موشک های ما بُرد 2000 کیلومتر را دقیق می زند.


وی با بیان اینکه در ایران امنیت وجود دارد اما در کشورهای اطراف ایران ناامنی موج می زند، تصریح کرد: این اقتدار مربوط به امام جامعه و رهبری است و این ولایت بوده که به ما اقتدار بخشیده است.


سرلشکر رضایی ادامه داد: از آیات شریف قرآن کریم نیز در می یابیم که مسئله ولایت در جوامع اسلامی، اصل است؛ خدا، ولیّ مؤمنین است و آن ها را از تاریکی به نور راهنمایی و نزدیک می کند. ولایت شیطان، انسان ها را از تاریکی به ظلمت می برد.


وی تاکید کرد: در جامعه اسلامی اگر ولایت، الهی نباشد، شیطانی است. از طرف دیگر ولایت فقط در زبان نیست، یکی از مهم ترین قابلیت های ولایت ارتباط با مردم و اهمیت دادن به انسان هاست. آن چنان که حضرت علی (ع) در نماز و در حال رکوع، انگشتر خود را به فقیر می بخشد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: اگر با ولایت الهی باشیم موفق می شویم و اگر با ولایت شیطان باشیم ناکام می مانیم، خدا این ولایت را جبهه خودش می داند و کمک می کند.
هیچ تهدیدی علیه امنیت کشور وجود ندارد | رحمانی فضلی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات