طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیانتقاد شدید اردوغان از آمریکا

انتقاد شدید اردوغان از آمریکا

خشم اردوغان از آمریکا

رئیس جمهور ترکیه با اعلام اینکه آمریکا دست کم پنج هواپیمای حامل سلاح برای کردها در کوبانی سوریه فرستاده، از این اقدام واشنگتن انتقاد کرد.


اردوغان

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور ترکیه با اعلام اینکه آمریکا دست کم پنج هواپیمای حامل سلاح برای کردها در کوبانی سوریه فرستاده، از این اقدام واشنگتن انتقاد کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در حاشیه سفر خود به نیویورک در مراسمی اعلام کرد: می گویند یگان های مدافع خلق سوریه و حزب اتحاد دموکراتیک کرد این کشور علیه داعش می جنگند اما آیا این نیروها علیه جبهه النصره نیز می جنگند؟ چرا قبول نمی کنید که این گروه ها تروریستی هستند؟

وی ادامه داد: در چند روز گذشته دو هواپیمای حامل سلاح در کوبانی به زمین نشست در گذشته نیز سه هواپیمای حامل سلاح به کوبانی اعزام شده بود که نصف این سلاح ها در اختیار داعش قرار گرفت و نصف دیگر آن را یگان های مدافع خلق سوریه به دست آوردند. در گذشته در این باره با مقامات آمریکایی گفت وگو کردیم اما آنها نشنیده گرفتند. متاسفانه باز هم همان بازی را انجام می دهند.

این اظهارات در حالی بیان می شود که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در کمیته آی در سنا در پاسخ به سوالی در کمک تسلیحاتی آمریکا به کردهای سوری گفت: برای کمک به عملیات رقه توسط کردهای سوری، آمریکا هر آنچه که لازم باشد را انجام خواهد داد.

از سوی دیگر وی بار دیگر بر همکاری آمریکا و ترکیه در منطقه تاکید کرد.

اردوغان درباره استرداد فتح الله گولن، روحانی در تبعید و مخالفان دولت ترکیه از آمریکا نیز گفت: استرداد وی از آمریکا باید براساس اتحاد استراتژیک میان دو کشور انجام گیرد. این یک اصل است. در حوادث ۱۱ سپتامبر ترکیه هرگونه اقدام لازم را برای آمریکا انجام داد اکنون آنکارا همان انتظار را از واشنگتن دارد و این طبیعی ترین حق ترکیه محسوب می شود.

اردوغان در ادامه اظهاراتش با تاکید بر لزوم حمایت ترک های مقیم آمریکا از این درخواست دولت ترکیه گفت: باید ترک های مقیم آمریکا صدای خود را برای انجام این درخواست دولت ترکیه بلند کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در آمریکا عناصر وابسته به فتح الله گولن به خصوص در کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال مخدوش کردن چهره ترکیه هستند.

اردوغان در ادامه با اشاره به درخواست مقامات آمریکایی مبنی بر دستگیر ۱۰ تروریست در ترکیه و استرداد آنها به آمریکا گفت: ما این کار را انجام دادیم و این تروریست ها را دستگیر کردیم. اکنون نیز ما از آمریکا یک تروریسم را می خواهیم.

کسی که در تعاریف مربوط به امنیت ملی کشور ما به عنوان تروریست شناخته می شود اما هنوز آنها صحبت از موارد دیگر می کنند. آنچه که در ترکیه اتفاق افتاد یک حادثه سیاسی نبود بلکه یک حادثه تروریستی بود.

انتقاد ایران از آمریکا در دنیا انعکاس یافت
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات