طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیانتقاد افشین قطبی از سطح داوری در فوتبال آسیا

انتقاد افشین قطبی از سطح داوری در فوتبال آسیا

برگزاری دوره مربیگری فوتبال سطح c آسیا

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران نسبت به عملکرد داوری در قاره آسیا اعتراض دارد. او براین باور است که انتخاب داور عربی برای بازی هایی که یک طرف آن تیم عربی است اشتباه بزرگ کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از سایت المدینة، رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا آغاز شده و تیمهایی که به این مرحله راه پیدا کرده اند دو بار برابر حریفان خود به میدان رفته اند.


اعتراض نسبت به داوری ها بالا رفته و سایت المدینه مصر در نقل ازی از عملکرد ضعیف داوران در قاره کهن سخن به میان آورد. این سایت مصری نوشت: با وجود این که داور بزرگی چون روشن ایرماتوف بازی های حساس را در جام جهانی سوت زده است و با وجود آنکه داور بزرگ ایرانی علیرضا فغانی فینال المپیک ۲۰۱۶ را سوت زد، اما عملکرد داوری در قاره کهن ضعیف است و صدای بعضی از تیم ها درآمده است.


در ادامه نقل از این سایت مصری آمده است: در دیدار نخست ژاپن برابر امارات که با پیروزی دو بر یک ژاپن به پایان رسید داور قطری گل سالم ژاپنی ها را مردود اعلام کرد تا چشم بادامی ها در خانه بازی را واگذار کنند هم چنان که در دیدار تیم ملی فوتبال عربستان برابر تایلند یک ضربه عجیب پنالتی به سود عربستان که میزبان بود اعلام شد که صحنه های آهسته نشان می داد اصلا پنالتی صورت نگرفته است.


این سایت مصری در ادامه نقل از خود سخنان افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را که با فرانس پرس گفتگو کرد، آورد و نوشت: قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که سابقه مربیگری در ژاپن و تایلند را دارد از عملکرد ضعیف داوری در آسیا گلایه کرد و گفت: به نظر من وقتی یک تیم عربی برابر تیم دیگری به میدان می رود دلیلی ندارد تا یک داور عرب انتخاب شود. چرا باید برای دیدار ژاپن و امارات یک داور قطری که هم زبان با اماراتی ها است انتخاب شود؟ کنفدراسیون فوتبال آسیا باید داورانی را انتخاب کند که هیچ شک و شبهه ای را به وجود نیاورد. چنانچه سطح داوری آسیا را با دیگر قارهها مقایسه کنیم متوجه اختلاف بسیار زیادی می شویم. برخورد داوران با بازیکنان و مربیان و نحوه اداره بازی در دیگر قاره ها بسیار مختلف با قاره آسیا است. بیشتر اشتباهات داوری نتیجه تجربه و شناخت داوران از فوتبال است. فوتبال در قاره های دیگر حرفهای تر از قاره آسیا است و طبیعی است که داوری آنها هم پیشرفت داشته باشد.

ایران قطب فوتبال آسیاست | کرانچار
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات