طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریانتقادات تند کارگردان مطرح علیه جشنواره کن

انتقادات تند کارگردان مطرح علیه جشنواره کن

جواهرات ترانه علیدوستی در شب اختتامیه جشنواره کن، عاریه ای بود!

«زاویه دولان» کارگردان مطرح کانادایی با ایراد انتقاداتی تند نسبت به جشنواره کن گفت: تمایلی ندارد تا فیلم جدیدش در جشنواره کن نمایش داده شود.

خبرگزاری ایسنا: «زاویه دولان» کارگردان مطرح کانادایی با ایراد انتقاداتی تند نسبت به جشنواره کن گفت: تمایلی ندارد تا فیلم جدیدش در جشنواره کن نمایش داده شود.

سینمای جهان, کارگردانان سینما, سینمای جهان, انتقادات تند کارگردان مطرح علیه جشنواره کن

سینمای جهان, کارگردانان سینما


«دولان» که از میان پنج فیلم آخرش چهار فیلم در جشنواره کن رونمایی شده است در بیانیه ای اعلام که فیلم جدیدش در جشنواره کن حضور نخواهد داشت، چرا که این فیلم آماده نخواهد شد و در عین حال از جو انتقادات توهین آمیز و قلدربازی در جشنواره متنفر است.

وی در بیانیه ای که منتشر شده آورده است: «با هدف روشن کردن موضوع بعد از انتشار چند مقاله و برای پیشگیری از تحریفات باید بگویم که فیلم جدیدم «جان اف دونوان» قادر به حضور در جشنواره فیلم کن نخواهد بود، چرا که مراحل فیلمبرداری تا ژوئن 2017 ادامه دارد. زمانی که فیلمی نمایش داده می شود به همه دنیا تعلق دارد و این برای همه ما مشخص است که افراد یا فیلم را دوست دارند و یا نه. هر انسان و شخصی واکنش متفاوتی به نقدها دارد و گفته می شود فرهنگ توهین، قلدربازی و نفرت بی علت باید از ماجراجویی سینمایی و تحلیلی  جدا باشد، اما گویی ما در زمانی زندگی می کنیم که این موضوعات قابل تفکیک نیستند.

این حق یک فرد است که مسیرهای متفاوتی را برای فیلمش انتخاب کند. من ترجیح می دهم روی خلق اثر تمرکز کنم تا روی واکنش ها. حتما از جشنواره فیلم کن قدردانی می کنم و هیچ گاه نقد و یا عصبانیت از نقدی موجب نشده که دیگر فیلمی به جشنواره کن ارسال نکنم.«

«دولان» پیش از این اعلام کرده بود که واکنش های مختلف به فیلم «این تنها پایان دنیا است» موجب شده که درباره ارسال فیلم جدیدش «مرگ و زندگی جان اف دونوان» به کن دچار تردید شود، این فیلم درباره چهره سرشناس تلویزیونی آمریکاست که به اشتباه مورد هجمه سیستم رسانه ای آمریکا قرار می گیرد و بخش هایی از آن مشابه با اتفاقی است که در کن برای من افتاد و می ترسم مردم این فیلم را به عنوان یک پروژه سینمایی تلافی جویانه قلمداد کنند درصورتی که فیلمنامه آن را پنج سال پیش نوشته ام.

«زاویه دولان» در سال 2014 با فیلم «مامی» برنده جایزه هیئت داوران کن شد و سال پس آن نیز یکی از اعضای هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره کن بود.

یک ایرانی داور در بخش رقابتی / اعلام هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره کن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات