طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیراه اندازی مراکز سلامت جامعه در محلات محروم پایتخت

راه اندازی مراکز سلامت جامعه در محلات محروم پایتخت

راه اندازی مراکز بهداشتی وَ درمانی دَر مناطق محروم اردبیل

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: در پی جلسات مختلفی که برگزار شد قرار است تا پایان امسال در اولین فاز مراکز سلامت جامعه در محلات محروم راه اندازی شود.

شهرداری تهران, وزارت بهداشت, مراکز سلامت, اندازی مراکز سلامت جامعه محلات محروم

شهرداری تهران, وزارت بهداشت, مراکز سلامت, محلات محروم پایتخت

به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سمانه زمانی مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه طرح راه اندازی مراکز سلامت جامعه اقدامی بین بخشی است، اظهار کرد: از ابتدای عقد تفاهم نامه میان شهرداری و وزارت بهداشت قرار بر این بود تا بعد از واگذاری زمین از سوی مدیریت شهری، وزارت بهداشت ظرف ۲ سال ساختمان مرکزی را ساخته و اقدامات مربوط به تجهیز و استخدام پرسنل را انجام دهد.


وی افزود: در شرایطی هم که شهرداری ساختمان را در اختیار بگذارد، وزارت بهداشت تعهد کرد تا طی دو ماه اقدامات لازم برای حضور بیماران را انجام دهد.


مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به برگزاری جلسات متفاوت برای راه اندازی نخستین فاز از مراکز سلامت جامعه بیان کرد: هدف از اجرای این طرح تکمیل شبکه سلامت تهران و توجه به حالت سلامت در محلات محروم است. به عبارت دیگر در نظر داریم تا علاوه بر فعالیت پایگاه های سلامت در محلات محروم، در صورت نیاز به رسیدگی بیشتر، مراجعین از سوی مسئولان پایگاه به مراکز سلامت جامعه معرفی شوند و تحت نظر تیم پزشکی قرار بگیرند.


زمانی با تاکید بر اینکه شهرداری هیچ گونه مسئولیتی از باب موضوعات پرسنلی و خدمات ندارد، تصریح کرد: به منظور پیشگیری از اختلاط وظایف اداره کل سلامت و وزارت بهداشت، هر گونه بحث های تخصصی به مسئولان ذیربط واگذار شد و شهرداری وظیفه تامین زیرساخت ها را دارد.


وی از راه اندازی فاز یک مراکز سلامت جامعه در نقاط محروم تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر این، یکی از موضوعاتی که امروز در برخی از محلات مطرح است بحث انتقال خانم های معتاد باردار به بیمارستان برای زایمان است. در این خصوص بنا بر تفاهم نامه ای که با یکی از مجموعه های پزشکی تحت نظر دانشگاه شهید بهشتی داریم، این افراد را به مرکز درمانی مذکور منتقل می کنیم.


بهزیستی متولی اصلی سلامت روانی در جامعه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات