طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
راه اندازی مهد کودک استاندارد در همدان

راه اندازی مهد کودک استاندارد در همدان

راه اندازی مهد قرآنی در فارس

مدیرکل بهزیستی همدان گفت: امسال مهد کودک استاندارد از نظر نیروی انسانی متخصص و تجهیزات آموزشی مناسب توسط بخش خصوصی در همدان راه اندازی می شود.

راه اندازی مهدکودک, همدان, استاندارد, اندازی مهد کودک استاندارد همدان

راه اندازی مهدکودک, همدان, استاندارد
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ حمیدرضا الوند از آمادگی مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی برای آغاز سالتحصیلی جدید خبر داد و اظهار داشت: 305 مهد روستایی و شهری در سطح استان فعال هستند که در سالتحصیلی جدید نسبت به نام نویسی و پذیرش کودکان اقدام کرده اند.

مدیرکل بهزیستی استان همدان مهارت آموزی و جامعه پذیری هدف اصلی فعالیت مهدهای کودک دانست و افزود: رشد تربیتی و جسمانی، عاطفی، اخلاقی و معنوی، اجتماعی و زیباشناسی از مهمترین محورهای مورد توجه در مهدهای کودک است.

وی بیان کرد: 60 درصد کودکان روستا مهدها به منظور کاهش سوء تغذیه از توزیع یک وعده غذای گرم بهره مند هستند و براساس بررسی های انجام شده برنامه رشد و تکامل یکپارچه سبب رشد 50 درصدی قد و وزن کودکان شده است.

الوند با بیان اینکه 10 درصد کودکان همدانی از مهدهای کودک استفاده می کنند، عنوان کرد: امسال مهد کودک استاندارد از نظر نیروی انسانی متخصص و تجهیزات آموزشی مناسب توسط بخش خصوصی در استان راه اندازی می شود.

وی گفت: تاکنون دوره های آموزشی متنوعی برای مدیران و کارکنان مهدهای کودک برگزار شده است و بیش از 1000 نفر در این دوره ها کمپانی کرده اند.

مدیرکل بهزیستی استان همدان بر اهتمام بهزیستی بر اجرای برنامه های مبتنی بر مفاهیم دینی، مذهبی و ملی اشاره کرد و افزود: در مهدهای کودک مقوله پرورش بر آموزش باید در اولویت قرار گیرد و در این راستا طراحی برنامه های پرمحتوا در دستور کار است.

وی با اشاره به تشکیل مرکز رفاه کودک و خانواده ویژه کودکان بالای سن دبستان نیز عنوان کرد: در استان همدان والدینی وجود دارند که به صورت شبانه روزی کار می کنند و مکانی برای نگهداری کودکان خود ندارند در این راستا برای کنترل روند تحصیلی و ارائه آموزش های اجتماعی این کودکان در مراکز رفاه کودک و خانواده نگهداری و مراقبت می شوند.


به صدا درآوردن زنگ زیارت در یکی از مهد کودک های مشهد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات