طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللانگلیس روند خروج از اتحادیه اروپا را اوایل 2017 اغاز می کند

انگلیس روند خروج از اتحادیه اروپا را اوایل 2017 اغاز می کند

انگلیس روند خروج از اتحادیه اروپا را اوایل 2017 اغاز می کند

نخست وزیر ایرلند از شروع روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از اوایل سال 2017 خبر داد.

نخست وزیر انگلیس, رئیس شورای اروپا, خروج از اتحادیه اروپا, انگلیس روند خروج اتحادیه اروپا اوایل اغاز

نخست وزیر انگلیس, رئیس شورای اروپا, خروج از اتحادیه اروپا, نخست وزیر ایرلند, خروج از اروپا, دیوید دیویس, دونالد توسک, ترزا می, همه پرسی, وزیر انگلیسی, انگلیس, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ اندا کنی، نخست وزیر ایرلند روز چهارشنبه اعلام کرد انگلیس احتمالا در ماه ژانویه یا فوریه 2017، ماده 50 را که فرایند خروج انگلیس را از اتحادیه اروپا شروع می کند، اجرایی خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه از دوبلین، نخست وزیر ایرلند در کنفرانسی مطبوعاتی در پایتخت ایرلند اعلام کرد «این موضوع به طور انحصاری به ترزا می، نخست وزیر انگلیس مربوط می شود، اما با توجه به بحث هایی که من داشتم، احساس من این است که که این امر در پایان ژانویه یا شروع فوریه روی خواهد داد».

کنی تصریح کرد پس از دیدار با دیوید دیویس، وزیر انگلیسی مسئول خروج این کشور از اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است.

این نظر کنی با نظر دونالد توسک، رئیس شورای اروپا که روز جمعه در براتیسلاوا، پایتخت اسلوواکی گفت انتظار دارد مذاکرات رسمی با انگلیس در شروع سال 2017 شروع شود، مطابقت می کند.

ترزا می تاکنون از دادن تقویم دقیقی برای اجرایی کردن ماده 50 امتناع و به این بسنده کرده است که به طور مرتب تکرار کند دولت وی ماده 50 پیمان لیسبون را پیش از سال آینده اجرایی نخواهد کرد.

کنی افزود مایکل نونان، وزیر دارایی ایرلند روز پنجشنبه در لندن، پایتخت انگلیس، با فیلیپ هاموند، همتای انگلیسی خود برای مصاحبه درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا دیدار خواهد کرد. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این خطر را دارد که به ویژه منافع کشور همسایه ایرلند را تحت تاثیر قرار دهد.

فیلم اعتراض اسکاتلندی ها بِه خروج انگلیس اَز اتحادیه اروپا
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات